Wiadomości z Siemianowic Śląskich

MOSiRIADA - Rodzinny Piknik Sportowy

  • Dodano: 2016-06-22 07:45, aktualizacja: 2016-06-21 11:36
Jedną z imprez XXXIV Dni Siemianowic Śląskich, która jednocześnie przypominała o obchodach XX lecia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich, była zorganizowana w bezpośrednim sąsiedztwie Kompleksu Sportowego „Michał” (11.06.) MOSiRIADA.
 
 
Świetna zabawa dla całych rodzin pozwalała na poznanie dyscyplin sportu uprawianych w Siemianowicach Śląskich, jak również tych, które  w naszym mieście są mało znane. Prezentowali się piłkarze, hokeiści na trawie, można było podziwiać kunszt szermierzy i łuczników, jak również karateków i judoków. Wspaniałe pokazy zaprezentowali gimnastycy sekcji akrobatyki sportowej AZS AWF Katowice. Można było postrzelać z broni laserowej na stanowisku Polskiego Związku Biathlonu, rywalizować na ergometrach wioślarskich oraz poznać siłę swojego strzału…na bramkę, na stanowisku, gdzie nasze poczynania kontrolował radar. Predyspozycje psychoruchowe można było sprawdzić na specjalnie do tego sprowadzonej aparaturze.
 
 
Jeżeli jeszcze do tego dodamy zabawy z wędką, które uświadomiły wszystkim, że wędkarstwo jest również dyscypliną sportową, to nasza wiedza o własnej sprawności fizycznej uległa znacznemu pogłębieniu.
 
 
Dla wyróżniających się uczestników zabaw prowadzonych przez trenerów w/w dyscyplin, nagrody ufundowali przedstawiciele JAPAN MOTORS, którzy również prezentowali na pikniku swoje modele samochodów.
 
 
Ciekawym połączeniem sportu z kulturą było tworzenie przez cały czas trwania pikniku baneru o tematyce sportowej pod hasłem: „XX Lecie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Pszczelnik”.
 
 
Mam nadzieję, że kilkaset osób dobrze bawiło się na imprezie, w której MOSiR świętując swoje XX lecie zachęcał dzieci i młodzież do zainteresowania się dyscyplinami sportu uprawianymi w najbliższej okolicy.
 
 
Organizacja Rodzinnego Pikniku Sportowego „MOSiRIADA” możliwa była dzięki wsparciu:
 
Klub Sportowy „Czarna Strzała” Bytom – łucznictwo,
APN Siemianowice Śląskie – piłka nożna,
HKS „Siemianowiczanka” Siemianowice Śląskie – hokej na trawie,
Koła PZW nr 100 Siemianowice Śląskie – wędkarstwo sportowe,
KS AZS AWF Katowice – judo,
Siemianowicki Klub Karate KYOKUSHIN Siemianowice Śląskie – karate,
Polski Związek Biathlonu Katowice – biatlon,
KS AZS AWF Katowice – gimnastyka akrobatyczna,
UKS „Wołodyjowski” Siemianowice Śląskie – szermierka,
AZS Uniwersytetu Śląskiego Katowice – wioślarstwo halowe (ergometry wioślarski),
Centrum Psychotechniczne Siemianowice Śląskie – kontrola czasu reakcji,
Japan Motors Chorzów – ćwiczenie równowagi,
oraz Szkoły Podstawowej Nr 13 w Siemianowicach Śląskich.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

R E K L A M A