Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Rewitalizacja Michałkowic

  • Dodano: 2017-07-17 09:00

Od połowy czerwca w centrum Michałkowic trwają intensywne prace związane z rewitalizacją przestrzeni publicznej położonej w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Górnik i Pałacu Rheinbabenów.

Zakres prac obejmuje zagospodarowanie terenu u zbiegu ulic Oświęcimskiej i E. Orzeszkowej i obejmuje w szczególności:

  • przebudowę traktów pieszych i jezdnych,
  • wykonanie fontanny chodnikowej,
  • przebudowę oświetlenia parkowego i miejsc postojowych,
  • zagospodarowanie terenów zielonych wraz z budową rabat kwiatowych i wykonaniem nasadzeń oraz zabudową elementów małej architektury,

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo DRO-SAB Sp. z o.o., które na terenie miasta wykonało już między innym prace związane z rewitalizacją Parku Hutnik. Zrewitalizowana przestrzeń z pewnością będzie miejscem przyjaznym mieszkańcom w każdym wieku. Powstaną strefy rekreacji, plac zabaw, nowe zieleńce, pergole, wyremontowane zostaną ciągi piesze, a wszystko z wysokiej jakości materiałów.

Jednocześnie rozpoczynają się prace związane z realizacją pierwszego etapu Rewitalizacji zdegradowanego budynku Pałacu Rheinbabenów w Siemianowicach Śląskich, które wykona firma KONIOR Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z Katowic.

W ramach prac wykonany zostanie m.in. remont dachu, oranżerii, tarasu i schodów zewnętrznych. Wykonawca wykona również tynki renowacyjne, izolacje przeciwwilgociowe oraz wymieni stolarkę okienną i drzwiową. W wyniku przeprowadzonych robót pałac odzyska swój dawny blask.

W tym samym czasie, przy udziale Ciepłowni Siemianowice Sp. z o.o. oraz Wodociągów Siemianowickich Aqua-Sprint Sp. z o.o., wykonywane będą przekładki przyłączy mediów do Pałacu.

Z uwagi na zakres prac prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po terenie sąsiadującym z prowadzonymi robotami i jednocześnie przepraszamy za powstałe niedogodności.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

R E K L A M A