Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

A mówiło się "wyborcza kiełbasa"...

  • Dodano: 2013-10-29 15:00

Czyżby czasy już do tego stopnia się zmieniły, że do męskiego serca trafia się nie przez żołądek, ale przez... lustro?! Skąd to pytanie? - odpowiedź znajdziecie w relacji Matejkowiczów z wyborów, jakie przeprowadzono tam do Rady Uczniów.

25 października w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Matejki przeprowadzono zgodnie z ordynacją większościową wybory do Rady Uczniów. Każdy uczeń dysponował biernym i czynnym prawem wyborczym, a najciekawszą propozycją tygodniowej zażartej kampanii była obietnica jednej z kandydatek. Zaproponowała ona realizację oczekiwanego od wielu lat postulatu zawieszenia lustra w toalecie męskiej. W trzyosobowej Radzie znalazły się trzy uczennice, co jest zapowiedzią feminizacji polskiej polityki w przyszłości.

Pierwszym zadaniem nowej Rady Uczniów będzie przygotowanie największego dorocznego święta społeczności Matejkowskiej czyli Dnia Patrona. Odbędzie się on 21 listopada w Siemianowickim Centrum Kultury. W imieniu Matejkowskiej społeczności zapraszamy wszystkich sympatyków II LO na to niepowtarzalne wydarzenie artystyczne.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.