Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Odwiedź ZUS! Tym razem warto!


  • Dodano: 2015-11-10 07:45, aktualizacja: 2015-11-09 12:20
Stawiasz pierwsze kroki z własną działalnością gospodarczą? A może nie wiesz, jak rozliczać i opłacać składki i w ogóle biurokratyczne kryteria spędzają Ci sen z powiek? W takim razie musisz w ostatnim tygodniu listopada odwiedzić chorzowski Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który organizuje kolejną edycję “Tygodnia Przedsiębiorców w ZUS” (23-27 listopada).
 
 
W poprzednich latach, podczas podobnych inicjatyw ZUS, drzwi w chorzowskim gmachu (ul. Dąbrowskiego 45) praktycznie nie zamykały się. W ciągu kilku dni odwiedzało to miejsce tysiące ludzi, co tylko pokazuje, ilu z nas ma drobne lub większe kłopoty z prawnymi kryteriami. Nie inaczej będzie teraz, od 23 do 27 listopada. Organizatorzy zaplanowali seminaria tematyczne, porady eksperckie, jak też promocję Platformy Usług Elektronicznych (PUE).
 
 
Na miejscu będą fachowcy nie tylko z ZUS, ale też ze skarbówki, z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz Państwowego Funduszu rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Podczas seminariów, trwających od poniedziałku do piątku, omawiane będą takie zagadnienia jak: rozliczanie i wypłata świadczeń w razie choroby i macierzyństwa; umowy cywilnoprawne a obowiązek ubezpieczenia; czy postępowanie i kwalifikacja prawna wypadku.
 
 
Więcej informacji, a także zgłoszenia na poszczególne seminaria przyjmowane są pod nr tel. (32) 34-90-704.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.