Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowice Śląskie stolicą... akademickich biegów!

  • Dodano: 2018-03-28 07:45, aktualizacja: 2018-03-26 21:17

W minioną sobotę (24.03) w Siemianowicach Śląskich odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych.

Niemal 550 uczestników - zawodniczek i zawodników reprezentujących poszczególne uczelnie z całej Polski, rywalizowało o mistrzowskie laury tej prestizowej imprezy, na malowniczych trasach Bażantarni i okolic Stawu Rzęsa.

W sumie odbyły się cztery biegi - panie rywalizowały na dystansach 3 km i 6 km, a panowie na dystansach 4,5 km oraz 9 km. Wśród kobiet na krótszym dystansie najlepsza okazała się Weronika Lizakowska, reprezentująca Uniwersytet Gdański, natomiast w biegu na 6 km wygrała Aleksandra Lisowska z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Wśród mężczyzn najszybszy na dystansie 4,5 km był Dariusz Boratyński z Uniwersyteu Medycznego z Wrocławia, a na najdłuższym dystansie – 9 km tryumfował Krzysztof Żebrowski z warszawskiej AWF. Ceremonia dekoracji medalistów odbyła się w oddanej do użytku dzień wcześniej, zmodernizowanej hali w Parku "Pszczelnik".

Organizatorem imprezy była Organizacja Środowiskowa AZS w Katowicach, a honorowy patronat nad rywalizacją objęli: Minister Sportu i Turystyki, Marszałek Województwa Śląskiego, a także prezydenci miast - Siemianowic Śląskich i Katowic.

Warto nadmienić, że po raz pierwszy Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych odbyły się w województwie śląskim, tym bardziej więc cieszy fakt, że zostały zorganizowane właśnie w naszym mieście. Uczestnicy byli pod wrażeniem uroku przygotowanych tras oraz podkreślali, że były one trudne pod względem technicznym.

W przygotowaniu i zabezpieczeniu trasy biegu pomagali także wolontariusze z siemianowickiego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących "Meritum" oraz katowickiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.


Impreza była dofinansowana z budżetu Gminy Siemianowice Śląskie.

Zapraszamy do obszernej galerii z sobotnich Akademickich Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych:

autor: Krzysztof Nos, zdjęcia: OŚ AZS Katowice (Walusza Fotografia)

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.