Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Zbliża się III edycja Akademii Przedsiębiorczości

  • Dodano: 2017-05-08 09:00

Dotychczas w dwóch poprzednich edycjach Akademii Przedsiębiorczości udział wzięło około 120 siemianowickich uczniów. Dzięki współpracy miasta z lokalnymi firmami (takimi jak: Adient, Atrium, MMJ, Śląski Klub Golfowy, Zakład Stolarski Piotr Kluska, Kotłomontaż, Aperam, Elstan, Hotel Diament Vacanza, AutoZastępcze.pl, Prezenty i Upominki Eliza Wichary oraz Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej) dzieci mogły samodzielnie poznać, jak funkcjonują przedsiębiorstwa różnych branż i wielkości.

Dzięki temu została pobudzona ich naturalna ciekawość poznawania świata. Jednym z podstawowych celów akademii jest zmotywowanie najmłodszych do poszerzania swojej wiedzy i pasji, które kiedyś będą mogły wykorzystać w swojej pracy.

Właśnie ruszyły przygotowania do kolejnej akademii organizowanej przez Urząd Miasta oraz Młodzieżowy Dom Kultury „Jordan”, dlatego zapraszamy przedsiębiorców do zgłaszania się jako podmioty, które będą prezentowały najzdolniejszym uczniom swoje zakłady pracy. To od danej firmy będzie zależało, jak zagospodaruje 20 osobowej grupie czas przez około 1,5 godz. Dotychczas dzieci były zapraszane do firm jak i przedsiębiorcy przygotowywali zajęcia dla dzieci w „Jordanie”.

Akademia rozpocznie się 10 lipca i przez kolejne tygodnie skorzysta z niej 80 dzieci podzielonych na 4 tygodniowe turnusy. 

Firmy chętne do współudziału w tworzeniu III Akademii Przedsiębiorczości prosimy o kontakt z pracownikami Biura Obsługi Inwestora: Marta Szaleniec nr tel. 32-7605-385, Jakub Nowak nr tel. 502-693-575, e-mail: investor@um.siemianowice.pl.

Najnowsze informacje z Siemianowic Śląskich w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.