Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach - przygotuj się na wyjątkową przygodę!

  • Dodano: 2019-09-27 12:30

Lubisz buzującą adrenalinę? A może szukasz pomysłu na niezapomniany prezent? Wybierz loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach!

Szukasz pomysłu na nudny weekend? W takim przypadku pomyśl o locie w tunelu aerodynamicznym w Katowicach! To doskonała propozycja dla każdego, kto chciałby przeżyć wyjątkową przygodę. Tunel aerodynamiczny będzie także kapitalnym pomysłem na prezent na różne okazje – takie upominki na długi czas pozostają w pamięci.

Czym jednak dokładnie jest tunel aerodynamiczny? W jaki sposób możemy w nim latać? Czy to rozrywka przeznaczona dla każdego? W końcu, z jakimi cenami należy się liczyć, gdy chcemy polatać w Katowicach? Sprawdź teraz!

Symulator swobodnego spadania w przestworzach

Pionowe tunele aerodynamiczne to specjalne konstrukcje, które umożliwiają stworzenie warunków do swobodnego spadania, tak jak przy skokach spadochronowych z opóźnionym otwarciem czaszy spadochronowej.

Dotychczas to tylko skoki ze spadochronem były okazją do tego, aby bezpiecznie poczuć na własnej skórze spadanie w dół z zawrotną prędkością. Teraz mamy także alternatywne rozwiązanie, czyli pionowy tunel aerodynamiczny, który z tego względu nazywany jest także symulatorem swobodnego spadania.

W tunelu aerodynamicznym znajdują się duże wentylatory, które wprawiają strugi powietrza w ruch o prędkości przekraczającej nawet 300 kilometrów na godzinę! To wystarczająco, by unieść w górę człowieka i uzyskać efekt latania w przestworzach.

Początkowo loty w tunelu aerodynamicznym wykorzystywane były tylko przez spadochroniarzy. Teraz jednak może spróbować ich każdy, kto chciałby przeżyć coś niesamowitego!

Nie potrzebujemy przy tym żadnego szczególnego przygotowania, na przykład długich i drogich szkoleń i treningów czy też badań lekarskich.

Jak polatać w tunelu aerodynamicznym? Krok po kroku

Gdy chcesz wypróbować loty w tunelu aerodynamicznym, musisz na początku wykonać rezerwację na lot tego rodzaju. Teraz to naprawdę bardzo proste – wystarczy tylko dostęp do internetu, ponieważ wszystko załatwimy on-line.

Potem, w wyznaczonym dniu, przyjeżdżamy na miejsce. Tam otrzymujemy specjalny kombinezon, kask oraz gogle wraz z zatyczkami do uszu. Bierzemy udział w krótkim instruktażu informującym nas o zasadach lotu i możemy od razu wchodzić do środka tunelu. Lot odbywa się wraz z instruktorem, dlatego nie musimy obawiać się o swoje bezpieczeństwo – instruktor zawsze będzie gotowy do pomocy.

Podstawowy czas trwania lotu w tunelu aerodynamicznym to 3 minuty. Lot dzielony jest na dwie części po 1,5 minuty każda. Chociaż wielu uczestnikom może wydawać się, że to mało, to jednak tak naprawdę na start to wystarczający czas, aby zapoznać się z lotami w aerotunelach.

Oczywiście, mamy także możliwość wykupienia dłuższych lotów. Tunel aerodynamiczny może często zaoferować nam specjalne zniżki przy większych pakietach tego rodzaju.

Ile trzeba zapłacić za lot w tunelu aerodynamicznym w Katowicach?

W Katowicach znajduje się jeden tunel aerodynamiczny, a mianowicie jest to tunel aerodynamiczny Profly – Flyspot, który zlokalizowany jest w samym centrum miasta, naprzeciwko popularnej galerii handlowej Silesia City Center, przy ulicy Chorzowskiej 100.

Tunel aerodynamiczny Profly – Flyspot dostępny w mieście Katowice to doskonałe miejsce dla każdego, kto chciałby wypróbować lotów na własnej skórze. W ten niesamowitej rozrywce mogą wziąć udział zarówno młodsi, jak i starsi – nie ma limitów wiekowych!

Cena za podstawowy lot trwający 3 minuty to 259 złotych. Gdy będziemy chcieli wykupić lot dla osoby mającej poniżej 18 lat, zapłacimy za niego 229 złotych. Do dyspozycji mamy także specjalne pakiety lotów, które sprawdzą się również świetnie wtedy, gdy planujemy wyjście z całą rodziną lub ze znajomymi. Możemy też wykupić loty uzupełnione o profesjonalne szkolenia.

Katowicki tunel aerodynamiczny Profly – Flyspot umożliwia również wykupienie voucherów upominkowych – będą doskonałym pomysłem na prezent na różne okazje!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.