Ulewa przeciążyła kanalizację deszczową

Czas czytania: 1 min.

Ostatnia fala opadów deszczu przeciążyła w kilku miejscach naszego miasta kanalizację ogólnospławną i deszczową, co w rezultacie spowodowało, że mieszkańcy dzielnicy Przełajka, Hugo oraz części ulic w dzielnicy Centrum, mierzyli się z zalanymi odcinkami dróg, chodników a nawet niektórych kamienic.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego od wczoraj przyjęło jedenaście zgłoszeń mieszkańców informujących o podtopieniach piwnic budynków, dróg i chodników.

– Sprint, wszystkie ekipy techniczne zostały natychmiast skierowane do bezpośredniego usuwania skutków ulewy i przeciążenia miejskich studzienek. Specjaliści odpowiedzialni w Aqua-Sprint za utrzymanie sprawności technicznej tego typu kanalizacji, zapewniają, że – Winna za taką sytuację jest w znacznej mierze natura, która wlewając w ciągu kilkudziesięciu minut tysiące metrów sześciennych wody do infrastruktury kanalizacyjnej, wygra zawsze z tym, co zbuduje człowiek. – poinformowały Siemianowickie Wodociągi Aqua.

Najważniejsza jednak przy skutecznej walce z żywiołem wody opadowej jest informacja, stąd apel MCZK do mieszkańców o każdorazowe zgłaszanie wszelkich nowych przypadków podtopień na całodobowy numer telefonu 32 220 01 80.

Autor / Źródło
Karolina Goik / UM Siemianowice Śląskie

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe