Podsumowanie działań “Cyklista”

Czas czytania: 2 min.

4 pouczenia dla rowerzystów, którzy przejeżdżali przez przejścia dla pieszych oraz jeździli po chodniku w miejscach, gdzie była droga rowerowa, 2 mandaty karne dla kierowców za przekroczenie prędkości, 1 mandat karny dla pieszego za przechodzenie w miejscu niedozwolonym to wyniki działań, jakie w piątek prowadziła siemianowicka drogówka.

Na jeździe z promilami zostało przyłapanych 2 rowerzystów, natomiast kierowca wpadł na kierowaniu, pomimo iż obowiązywał go sądowy zakaz.

W piątek na celowniku policjantów z drogówki w dużej mierze byli rowerzyści

A to za sprawą prowadzonych od 9.00 działań pn. “Cyklista”. 6 rowerzystów zostało przyłapanych na popełnianych wykroczeniach, którymi były: przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych i jazda z promilami. Mundurowi zwracali również uwagę na to, jak zachowują się inni uczestnicy ruchu drogowego: piesi i kierowcy. Dwóch zmotoryzowanych wpadło na zbyt szybkiej jeździe, a 1 na kierowaniu wbrew sądowemu zakazowi, który obowiązywał go przez 4 lata. 36-latek wkrótce usłyszy zarzut za popełnione przestępstwo, za które grozi mu nawet 5 lat więzienia.  W sobotę w ramach akcji “Trzeźwość” z promilami w organizmie wpadło dwóch kierowców: osobówki i motoroweru oraz 1 rowerzysta.
 

Tagi:

Autor / Źródło
Karolina Goik / KMP Siemianowice Śląskie

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe