Wiadomości z Siemianowic Śląskich

15 drużyn przedszkolaków rywalizowało w Siemianowicach

  • Dodano: 2024-06-17 14:00

W miniony czwartek (13.06), w hali Kompleksu Sportowego „Michał”, najmłodsi siemianowiczanie z tutejszych przedszkoli wzięli udział w XXXI Spartakiadzie Przedszkolaków 2024.

Bohaterzy wielkiego wydarzenia

Impreza była prawdziwym sportowym świętem najmłodszych. Organizatorzy – Wydział Kultury i Sportu, Wydział Polityki Społecznej, MOSiR „Pszczelnik” oraz siemianowickie przedszkola – postarali się o to, by uczestnicy poczuli się bohaterami wielkiego sportowego wydarzenia, w którym wszyscy wspaniale się bawiąc zostali oczywiście zwycięzcami.

15 drużyn

W różnorodnych konkurencjach reprezentanci 15 drużyn siemianowickich przedszkoli wykazywały się niesamowitą szybkością, skocznością, zwinnością i skutecznością, a także ogromną ambicją i wolą walki. To wszystko oczywiście z uśmiechem na ustach i wypiekami na twarzy. Niewątpliwie imprezę uatrakcyjniła obecność maskotek: Tygrysków (Wydział Kultury i Sportu UM), Pszczółki (MOSiR „Pszczelnik”, Sznupka (Policja) oraz Tosi (Straż Miejska), Króliczka (Fundacja Piastun), które w czasie trwania imprezy zagrzewały najmłodszych uczestników do walki, a także umilały czas w przerwach między konkurencjami.

Podczas imprezy czas dzieciom i widzom na trybunach umiliły swoimi pokazami tancerki ze zespołów Inpulsik oraz Kleksik pod okiem Bożeny Lempy z MDK „Jordan” oraz pokaz breakdance Macieja Ledwoń. Na naszych milusińskich czekały również dodatkowe atrakcje – mogli oni z bliska poznać specyfikę pracy i sprzęt policji, straży pożarnej, straży miejskiej, pomocy medycznej oraz ratownictwa wodnego WOPR. 

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: UM Siemianowice Śl. / fot. UM Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również