Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Przedszkole nr 2 niebawem w nowej odsłonie

  • Dodano: 2023-01-26 07:00, aktualizacja: 2023-01-25 21:31

Ostatnio informowano o zbliżającym się zakończeniu termomodernizacji Przedszkola nr 10 przy ul. Jana Pawła. To jednak niejedyny budynek przedszkolny, który w ostatnim czasie został poddany gruntownemu remontowi.

Niebawem zmiany

Równolegle, od kilku miesięcy, prowadzone są prace termomodernizacyjne na budynku Przedszkola nr 2 przy ul. ZHP 8. Zakres prac obejmuje docieplenie ścian zewnętrznych oraz dachu, izolację fundamentów, częściową wymianę stolarki drzwiowej i okiennej, wymianę instalacji elektrycznej wraz z oświetleniem, kompleksową wymianę instalacji centralnego ogrzewania, a także remont tarasu oraz strefy wejścia. By zapewnić dogodny dostęp do budynku zarówno osób o obniżonej zdolności ruchowej, jaki i rodziców z dziećmi w wózkach, przed wejściem do przedszkola powstanie pochylnia.

Kompleksowa termomodernizacja pozwoli na ograniczenie utraty ciepła oraz zmniejszenie kosztów ogrzewania i utrzymania. Zakończenie prac budowlanych planowane jest w lutym br. Realizacja inwestycji wyniesie nieco ponad 1,8 mln zł i zostanie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również