Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowiccy policjanci brali udział w europejskim Dniu Sąsiada

  • Dodano: 2024-05-31 22:45

W ostatni wtorek maja w ponad 30 krajach europejskich obchodzony jest Dzień Sąsiada. Jest to największe święto społeczności lokalnych w Europie objęte patronatem Komisji Europejskiej. Celem Europejskiego Dnia Sąsiada jest zachęcenie do wzajemnego poznawania się, porozmawiania podczas spotkań z ciastem. Miłym zaskoczeniem dla stróżów prawa były odwiedziny uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5. W miłej atmosferze, przy domowych wypiekach, odbyły się rozmowy o służbie w Policji.

Po sąsiedzku z policjantami

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5, która mieści się w pobliżu naszej komendy, po sąsiedzku odwiedzili we wtorek policjantów będących w służbie. Powodem zawitania w murach komendy był Europejski Dzień Sąsiada. W tym dniu organizowane są festyny i spotkania z sąsiadami, po to aby zbliżyć się do siebie, poznać i poświęcić czas na rozmowę. Dzieci przyniosły przepyszne domowe wypieki, którymi poczęstowały policjantów. Ci odwdzięczyli im się odkryciem tajników swojej służby i oprowadzili po niedostępnych na co dzień pomieszczeniach.

Dużą atrakcją dla dzieci było pomieszczenie, gdzie przebywają osoby zatrzymane. Mundurowy opowiedział także o specyfice służby w różnych wydziałach, w których można świetnie wykorzystać swoje pasje czy zdobyte umiejętności. Zachęcił do obserwowania służby mundurowych, być może dzięki temu ktoś powiąże swoją przyszłość z policyjnym mundurem. Omówił także konsekwencje prawne popełniania czynów karalnych i przejawów demoralizacji. Każdy uczeń otrzymał odblaskową opaskę, aby być widocznym na drodze oraz miał możliwość wykonania daktyloskopii.

Siemianowiccy policjanci brali udział w europejskim Dniu Sąsiada

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: KMP Siemianowice Śląskie / fot. KMP Siemianowice Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również