Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowice Mają Serce – koncert charytatywny w SCK-Bytków

  • Dodano: 2016-02-03 07:45, aktualizacja: 2016-02-02 11:41
Siemianowice po raz szósty udowodniły, że mają serce. W piątek, 29 stycznia, w Siemianowickim Centrum Kultury-Bytków odbył się koncert charytatywny na rzecz stowarzyszenia Lodołamacz.
 
 
Stowarzyszenie, działające w Siemianowicach Śląskich przy Zespole Szkół Integracyjnych, pomaga dzieciom niepełnosprawnym. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, który będzie służył dzieciom chodzącym do tej szkoły, również kiedy już tę szkołę skończą. Na zaproszenie SCK odpowiedzieli artyści związani z naszym miastem: Beata Mańkowska, Józef Skrzek, działająca w SCK orkiestra Siemion Band, oraz wokalistki: Julia Muc, Zuzanna Krupa, Martyna Czernik, Magda Minnicka. Występu na rzecz pomocy dzieciom nie odmówili również popularni artyści kojarzeni z zabawą w śląskim klimacie: Inga Papkala i Mirek Jędrowski.
 
 
Dzieci z Zespołu szkół Nr 1 włączyły się w program artystyczny rozpoczynając koncert widowiskiem pt. „Jasełka opowiedziane kolędami”. Zagrała również spontaniczna orkiestra, w skład której weszli: Józef Skrzek, Krzysztof Zyska (Dyrektor SP 13), Marek Banasik (Dyrektor SCK) oraz Marek Omelan. Zaśpiewali również Rafał Piech – Prezydent Miasta, Beata Mańkowska, Inga Papkala oraz dzieci z SP 13.
 
 
Dziękujemy wszystkim, dzięki którym koncert mógł się odbyć. Zorganizowana akcja charytatywna uaktywniła wielu ludzi dobrej woli – cała społeczność Zespołu Szkół Integracyjnych włączyła się do pomocy piekąc ciasta i częstując nimi przybyłych na koncert gości. Wolontariusze z II LO pomagali przy licytacji. W czasie koncertu i podczas licytacji zebrano do puszek 3 430 zł i 70 groszy. Niektórzy z gości zobowiązywali się do wpłat na konto. Zbiórka na zakup sprzętu rehabilitacyjnego trwa do 25 lutego 2016. Pieniądze można wpłacać na konto stowarzyszenia: 33 1050 1214 1000 0023 4123 1187.
 
 
Po zakończonej akcji podamy ostateczną kwotę, za jaką będzie można zakupić sprzęt, który będzie do dyspozycji dzieci w Zespole Szkół Integracyjnych.
 
 
29 stycznia, w dniu koncertu, przypadła pierwsza rocznica śmierci Jana „Kyksa” Skrzeka. Przypomniał o tym Józef Skrzek dedykując zmarłemu bratu jeden z utworów wykonywanych z Beatą Mańkowską.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.