Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Urząd Miasta zachęca do korzystania z opłatomatów i aplikacji PLIP

  • Dodano: 2022-01-25 06:30, aktualizacja: 2022-01-24 20:22

Przypomina się o możliwości korzystania z opłatomatów dla regulowania wszelkich płatności należnych gminie.

Znajdują się one w budynkach Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie ul. Jana Pawła II 10, Jana Pawła II 1 oraz Michałkowicka 105,

Opłatomat

Korzystanie z nich odbywa się bez dodatkowych opłat i prowizji. W opłatomacie możliwe jest opłacenie m.in. podatków od nieruchomości, opłat skarbowych, płatności związanych z użytkowaniem wieczystym, dzierżawą, przekształceniem, rejestracją pojazdów, prawami jazdy i in. Płatności można dokonać gotówką – opłatomat wydaje resztę – lub kartą płatniczą. Obsługa jest bardzo prosta, intuicyjna, a na ekranie pojawia się opis kroków, które należy w następnej kolejności wykonać. Po zrealizowaniu transakcji mieszkaniec otrzymuje potwierdzenie.

W przypadku konieczności zgłoszenia reklamacji, również z innego powodu, niż brak wydruku, związanych z funkcjonowaniem opłatomatu, płatnik możne:

  • zadzwonić na Infolinię pod numer telefonu: 22 380 90 00* - opłata zgodna z taryfą operatora
  • złożyć ją na piśmie w Urzędzie – gotowy druk do pobrania na portierni Urzędu.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do korzystania z opłatomatów.

Dodatkowo informuje się, że w budynku głównym Urzędu tj. przy ul. Jana Pawła II 10, oprócz opłatomatu, nadal działa kasa, natomiast w Urzędzie Stanu Cywilnego Al. Sportowców 1, płatności można regulować wyłącznie w formie bezgotówkowej za pomocą kart płatniczych

Istnieje również możliwość płatności zobowiązań elektronicznie poprzez Platformę Informacyjno - Płatniczą Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie. Aby to uczynić należy zalogować się na stronie https://plip.siemianowice.pl. Dalsze kroki wykonujemy poprzez bankowość elektroniczną lub profil zaufany. Platforma umożliwia opłacenie dotyczących danej osoby zobowiązań wobec gminy. Płatność realizowana jest przez Krajową Izbę Rozliczeniową, a pobierana przez nią prowizja wynosi 60 gr.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również