Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Samorządowiec: idę do Senatu walczyć z PiS-em

  • Dodano: 2019-10-04 07:30, aktualizacja: 2019-10-04 14:19

Dawid Kostempski (40 l.) startuje w wyborach z nietypowym hasłem: 40-latek do Senatu! Nie od dziś przecież wiadomo, że do młodych (i odważnych) świat należy! Jego główny cel, to odbić Polskę z rąk PiS-u.

Dawid Kostempski jasno deklaruje, dlaczego walczy o mandat senatora:

PiS przez ostatnie cztery lata szkodzi Polsce i ludziom ciężkiej pracy. Ceny podstawowych produktów rosną w ogromnym tempie, oddziały szpitalne są likwidowane, a lekarze uciekają z kraju. Trzeba powiedzieć: STOP!

Po pierwsze: szacunek dla pracy
Kostempski podkreśla, że w parlamencie będzie walczył o pieniądze dla ludzi pracujących i aktywnych.

Nie może być tak, że człowiek ciężko pracuje lub pracował przez całe życie i PiS podnosi mu podatki. Rząd musi przestać zabierać pieniądze ludziom, którzy spędzają po kilkanaście godzin dziennie w pracy! To samo z emerytami! Jeśli pracowali całe życie, ich emerytury nie mogą być obłożone podatkami! To podstawa mojego programu – deklaruje Kostempski, który jest „jedynką” na liście do Senatu w Chorzowie, Piekarach, Rudzie, Siemianowicach i Świętochłowicach.

Młodość i doświadczenie
Świetnie wykształcony, przykładny mąż i ojciec zdobył ogromne doświadczenie, jak na swój wiek i ma na koncie tyle sukcesów, że nie powstydziłoby się ich dwóch, a nawet trzech czterdziestolatków. Efekty tych sukcesów cieszą na co dzień mieszkańców Świętochłowic, których prezydentem był przez ostatnie 8 lat.
 
Bliski ludziom i ich problemom
Właśnie dzięki pracy w samorządzie, Dawid Kostempski chce być inny niż dotychczasowi senatorowie: bliski ludziom i ich problemom. Dlatego w swoim programie stawia na przyziemne konkrety – pozyskiwanie pieniędzy rządowych tam, gdzie brakuje ich w śląskich miastach:

Na remonty kamienic i szpitali miejskich, walkę ze smogiem i likwidację nielegalnych składowisk odpadów – wylicza Dawid Kostempski. – Dodatkowo, w moim programie są projekty wsparcia inicjatyw ważnych dla poszczególnych miast, jak modernizacja stadionu Ruchu Chorzów, budowa trasy północ-południe w Rudzie Śląskiej – dodaje kandydat.

Dawid Kostempski

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Był bliskim współpracownikiem prof. Jerzego Buzka, a następnie prezesem Polskiej Techniki Górniczej. W latach 2010-2018 prezydent Świętochłowic. Twórca Muzeum Powstań Śląskich, przewodniczący Górnośląskiego Związku Metropolitarnego. Obecnie radny miejski miasta Świętochłowice.

Kampania na ulicach śląskich miast
Z ludźmi i dla ludzi. Taki jest Dawid Kostempski. Godz. 5:15 przed kopalnią, godz. 7:30 pod urzędem miasta, godz. 8:00 na dworcu. A potem tysiące kroków po chodnikach i placach Chorzowa, Piekar, Rudy, Siemianowic i Świętochłowic. Do tego kilka kursów komunikacją miejską, a popołudniu wizyty w śląskich domach. Tak od początku września wygląda przeciętny dzień czterdziestolatka, który walczy o to, aby Senat był bliżej ludzi i jak najdalej od PiS.

Czterdziestolatek do Senatu
Tak jak najsłynniejszy polski czterdziestolatek – inżynier Karwowski, Dawid Kostempski ma dwójkę dzieci – Agusię i Dawidka. Kandydat na Senatora na każdym kroku podkreśla, że na co dzień, sił w dążeniu do celu i realizacji marzeń dodaje mu rodzina. Razem z żoną Agnieszką oraz synem i córką spędza każdą wolną chwilę. Biegając, jeżdżąc na rowerze i chodząc po naszych Beskidach.

Program dla Siemianowic Śląskich

  • Wsparcie budowy ze środków rządowych DTŚ Północ (Katowice – Siemianowice Śląskie – autostrada A4),
  • Uporządkowanie terenów po byłej Hucie Jedność,
  • Rządowe pieniądze na remonty kamienic miejskich,
  • Centralny program czyste powietrze,
  • Walka z nielegalnymi składowiskami odpadów.

Sfinansowano z KWW Koalicja Obywatelska Dawid Kostempski