Wiadomości z Siemianowic Śląskich

23-latek zatrzymany z amfetaminą. Zaczęło się od wyrzuconego niedopałka papierosa

  • Dodano: 2023-01-24 06:30, aktualizacja: 2023-01-23 21:36

Policjanci z katowickiego oddziału prewencji, którzy wspierali siemianowickich mundurowych w służbie, zauważyli mężczyznę, który wyrzucił na ulicę niedopałek. W związku z popełnionym wykroczeniem, rozpoczęli wobec niego czynności, które skutkowały nałożeniem mandatu karnego.

Policjanci z katowickiego oddziału prewencji podczas patrolowania ulic miasta zauważyli mężczyznę, który wyrzucił niedopałek papierosa na chodnik. Z uwagi na popełnione przez niego wykroczenie, patrol rozpoczął czynności. Na mieszkańca Bytomia został nałożony mandat karny. 22-latek był nerwowy i co chwilę wkładał ręce do kieszeni, co wzbudziło u czujnych policjantów podejrzenia, że musi coś ukrywać.

Stróże prawa wydali polecenie, aby wyciągnął wszystko z kieszeni. Wtedy okazało się, że mężczyzna miał tam schowane zawiniątko z marihuaną. Bytomianin został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Tam, podczas przeszukania, policjanci znaleźli w portfelu woreczek strunowy z białym proszkiem. Narkotester wykazał, że jest to amfetamina. 23-latek tłumaczył się, że narkotyki znalazł na chwilę przed legitymowaniem przez policjantów. Zatrzymany trafił do policynego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut za posiadanie narkotyków. Grozi mu za to nawet 3 lata więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również