Wiadomości z Siemianowic Śląskich

26 kwietnia rusza czwarty sezon Siemianowickiego Roweru Miejskiego

  • Dodano: 2021-04-26 06:30, aktualizacja: 2021-04-25 19:26

Już dziś, 26 kwietnia – w godzinach popołudniowych, ruszy czwarty sezon Siemianowickiego Roweru Miejskiego.

Tegoroczna edycja SRM potrwa do października 2021 roku

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i tym razem miłośnicy miejskich jednośladów będą mieli do swojej dyspozycji 120 rowerów (w tym 107 rowerów standardowych, 3 tandemy oraz 10 rowerów dziecięcych), rozmieszczonych na 12 samoobsługowych stacjach, w następujących punktach: ul. Grunwaldzka, Plac Alfreda, Centrum I – skrzyżowanie ul. Śląskiej i Jana Pawła, Centrum II – okolice ul. Mysłowickiej, Park Pszczelnik, osiedle Młodych, osiedle Bańgów, Bańgów – ul. Krupanka, Tuwim, Węzłowiec – ul. Jagiełły, Michałkowice – ul. Wyzwolenia, Michałkowice – Plac 11 listopada.

Rowery miejskie będą dostępne dla każdego zarejestrowanego użytkownika

Osoby, które po raz pierwszy będą chciały z nich skorzystać mogą zarejestrować się korzystając ze strony internetowej siemianowickirowermiejski.pl lub aplikacji mobilnej Nextbike. Jednoślady będzie można wypożyczać za pomocą terminala, wspomnianej aplikacji lub kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta pod numerem 32 630 62 52.
Cennik za korzystanie z rowerów nie ulega zmianom. Aby rozpocząć użytkowanie SRM należy wpłacić min. 10 złotych opłaty inicjalnej, z której będą finansowane przyszłe wypożyczenia. Pierwsze 15 minut, przy każdorazowym wypożyczeniu, będzie bezpłatne, następnie opłata za wypożyczenie na czas: – od 16 do 60 minut wyniesie 1 zł, – 2 godzin wyniesie 2 zł, – 3 godzin wyniesie 3 zł, – 4 godzin i każda następna godzina wyniesie 4 zł. Rower będzie można wypożyczyć maksymalnie na 12 godzin. Po ich przekroczeniu użytkownik będzie zobowiązany do zapłacenia kary w wysokości 200 zł. Czas naliczany będzie od momentu pobrania pojazdu ze stacji rowerowej do chwili zwrotu na dowolną stację funkcjonującą w systemie.

Wypożyczymy i oddamy rower w innym mieście

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia już kolejny rok z rzędu integruje kilka sieci miejskich rowerów, zarządzanych przez Nextbike. Dzięki temu siemianowiczanie będą mogli wypożyczać i oddawać rowery w innych miastach. W obecnym sezonie można swobodnie przemieszczać się pomiędzy Siemianowicami Śląskimi, Katowicami, Chorzowem, Tychami i Sosnowcem. Możliwość relokacji dotyczy rowerów standardowych. Inne typy rowerów należy zwracać w obrębie tego samego miasta.

Szczegółowe zasady użytkowania rowerów i mapę stacji rowerowych znajdą Państwo na stronie Siemianowickiego Roweru Miejskiego TUTAJ.


Siemianowicki Rower Miejski po raz pierwszy zagościł w naszym mieście w lipcu 2018 roku. W ramach pilotażu do dyspozycji mieszkańców przekazano 32 rowery, zlokalizowane na czterech stacjach. Jako, że system zyskał dużą rzeszę zwolenników rozbudowano go do 12 stacji, które rozlokowano w najważniejszych punktach miasta. Pod koniec 2020 roku w programie zarejestrowało się ponad 6,8 tysiąca użytkowników, którzy łącznie przez ostatnie lata wypożyczyli siemianowickie jednoślady blisko 25,5 tysiąca razy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również