Wiadomości z Siemianowic Śląskich

29. akcja sprzątania świata w Siemianowicach Śląskich – zamień stary blender na zioła!

  • Dodano: 2022-09-15 07:15, aktualizacja: 2022-09-14 18:25

Siemianowickie Sprzątanie Świata 2022 potrwa od 16 do 17 września br. Pierwszego dnia (piątek) miasto sprzątać będą przedszkolaki i uczniowie siemianowickich szkół, zaś drugiego (sobota) do sprzątania terenów zielonych zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy Siemianowic Śląskich.

– Zachęcamy wszystkich do udziału w tej akcji – mówi Iwona Robak-Charchan, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich. – Samo sprzątanie potrwa od godz. 9.00 do 11.00, a później zapraszamy na pełen atrakcji Ekologiczny Piknik – dodaje.

Akcja "Sprzątanie Świata" w Siemianowicach Śląskich

Warto w tym miejscu wspomnieć, że sobotnia akcja sprzątania świata w Siemianowicach Śląskich skupi się na dwóch lokalizacjach:

  • przy tzw. wałach brynickich (zbiórka 17.09 o godz. 9.00 przy ul. Wiejskiej 20 – budynek dawnej przychodni Familia),
  • teren przy Kościele św. Antoniego i skweru Laura (zbiórka 17.09 o godz. 9.00 pod kościołem)

Organizatorzy zapewniają wszelkie niezbędne narzędzia, worki oraz rękawice ochronne.

Wieńczący tę akcję Ekologiczny Piknik odbędzie się w Parku Pszczelnik w godzinach 13.00-17.00. W jego trakcie będzie można m.in. wziąć udział w EKO kiermaszu, wyprzedaży garażowej, rodzinnej grze terenowej. Dla najmłodszych przewidziane są animacje, budowa domków dla owadów i jeży. Będzie to również super okazja do pozbycia się zużytych (niewielkich gabarytowo) elektrośmieci, baterii czy żarówek – wymieniając je na sadzonki ziół.
Szczegółowych informacji udzielą Państwu pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Zieleń pod numerem telefonu: (32) 228 08 48 w. 27.

Imprezie patronują: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Urząd Miasta Siemianowice Śląskie oraz Fundacja Nasza Ziemia.

29. akcja sprzątania świata w Siemianowicach Śląskich – zamień stary blender na zioła!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również