Wiadomości z Siemianowic Śląskich

29. Finał WOŚP - ponad 98 tys. zł z Siemianowic

  • Dodano: 2021-02-02 06:30, aktualizacja: 2021-02-01 20:36

Trudny czas pandemii, nie osłabił zapału i energii siemianowickich uczestników 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jak każdego roku w Szkole Podstawowej nr 13 i w MERITUM zorganizowane były sztaby WOŚP, które Orkiestra wyposażyła tym razem w bogatszy, niż zwykle zestaw, gdyż wraz ze skarbonkami wolontariusze otrzymali maseczki ochronne oraz płyn do dezynfekcji rąk. W tym też "uzbrojeniu" wyruszyli na siemianowickie ulice, jeśli nie liczyć, w przypadku młodszych kwestujących z SP 13, towarzyszących im częstokroć rodziców (aby mogli zapuszczać się ze skarbonkami w bardziej odległe, niż zwykle rejony) oraz psa – a właściwie pieska, yorka Fado, który używał całego swojego uroku dla pozyskiwania ludzkich serc.

Efektem ofiarnej pracy 44 wolontariuszy z "Trzynastki" zsumowanej z zawartością ich e-skarbonki jest w tym roku ponad 21 tys. zł i 23 euro.

Sztab w MERITUM, podczas tegorocznego Finału, odniósł kolejny sukces, pobijając rekord z 2020 roku. 75 wolontariuszom, którzy wyruszyli na miasto z puszkami, udało się zebrać 52 tys.582 zł 81 gr. A to nie wszystko, gdyż założona przez ten sztab e-skarbonka napełniła się kwotą 24 tys.899 zł – w sumie więc w MERITUM zebrano 77 tys 481zl 81 gr. Trzeba bowiem podkreślić, że zaangażowanie było ogromne i nawet wolontariusze, którym niespodziewana choroba uniemożliwiła kwestę na ulicach – prowadzili zbiórkę właśnie do wspomnianej e-skarbonki.

Warto wspomnieć, że udział siemianowiczan w Wielkiej Orkiestrze powiększył Zespół Szkół Sportowych, organizując licytacje na stronie https://allegro.pl/uzytkownik/gabgab,

gdzie m.in. wystawiono, jak pisaliśmy wcześniej, obrazek przedstawiający Pływalnię Miejską, że Ola z Szafranków założyła e-skarbonkę i uzbierała 1 tys.450 zł. Tak więc i w tym roku Siemianowice Śląskie mają swój znaczący udział w mobilizacji Polaków na rzecz naszych placówek medycznych – tym razem wspomagając oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również