Wiadomości z Siemianowic Śląskich

4 marca rusza kwalifikacja wojskowa

  • Dodano: 2020-02-27 09:00

4 marca rusza w naszym mieście kwalifikacja wojskowa i potrwa do 16 marca br.

W tym okresie mężczyźni podlegający kwalifikacji wojskowej i niektóre kobiety muszą stawić się przed Powiatową Komisją Lekarską w Siemianowicach Śl. przy ul. Jana Pawła II 1.

O mającej się rozpocząć kwalifikacji wojskowej informowały już obwieszczenia Wojewody Śląskiego , które dnia 16 stycznia br. pojawiły się w różnych punktach naszego miasta.

Do wszystkich osób objętych obowiązkiem stawienia się do kwalifikacji wojskowej zostały wysłane imienne wezwania ze wskazaniem miejsca, terminu i  godziny stawiennictwa oraz dokumentów, które należy z sobą zabrać.

Przypominamy, że tegoroczna kwalifikacja dotyczy mężczyzn rocznika 2001, a więc tych, którzy w bieżącym roku kończą 19 rok życia. Wzywani do kwalifikacji będą również mężczyźni z roczników 1996-2000, którzy do tej pory z różnych powodów uniknęli tego obowiązku, osoby urodzone w latach 1999 – 2000, które zostały uznane przez komisję lekarską za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia (kategoria B) oraz kobiety urodzone w latach 1996-2001 posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej (studentki bądź absolwentki szkół  i uczelni medycznych, weterynaryjnych i kierunków psychologicznych).

Należy pamiętać, że choć polska armia jest zawodowa i nie ma obecnie powszechnego poboru do wojska, kwalifikacja wojskowa jest nadal obowiązkowa. Dlatego ważne jest, by zgłosili się do niej wszyscy ci, którzy otrzymali wezwanie.

Osobę, która otrzyma wezwanie do zgłoszenia się do kwalifikacji wojskowej, a z ważnych przyczyn nie będzie mogła zgłosić się w wyznaczonym terminie, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami: 32  730 18 89,  730 359 415 albo osobiste zgłoszenie się do Urzędu Miasta Siemianowice Śl. – ul. Dąbrowskiego 13, II piętro, pokój nr 4, w celu ustalenia nowego terminu zgłoszenia się do kwalifikacji wojskowej,  nie przekraczającego jednak daty 16 marca 2020 r.

Zwracamy również uwagę, że za niestawienie się do kwalifikacji wojskowej grozi kara grzywny lub ograniczenia wolności.

Wszelkich informacji na temat kwalifikacji wojskowej udziela Wydział Zarządzania Kryzysowego  Urzędu Miasta, tel. 32  730 18 88 lub 32 730 18 89.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również