Wiadomości z Siemianowic Śląskich

77. Tour de Pologne - utrudnienia w ruchu

  • Dodano: 2020-08-03 08:00, aktualizacja: 2020-08-02 22:01

Już w najbliższą środę (5 sierpnia br.) przez Siemianowice Śląskie przejedzie peleton kolarski 77. Tour de Pologne.

W związku z wizytą światowej czołówki kolarskiej w naszym mieście na drogi, jak co roku, skierowane zostaną wzmożone siły policyjnych patroli oraz służb wspomagających pracę mundurowych. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom podczas I etapu tej prestiżowej imprezy.

Kolarze wjadą do Siemianowic Śląskich od strony ul. Mysłowickiej, a następnie przejadą ulicami Powstańców, Śląską, Staszica, rondo Siemion, Waryńskiego, Kapicy, Niepodległości, Wróblewskiego, gdzie skręcą w ulicę Telewizyjną, a następnie na Placu Alfreda Aleją Korfantego wjadą do Katowic.

W związku z powyższym od około godziny 16.10 do 17.20 wyżej wymienione ulice zostaną zamknięte dla ruchu i dojazd do nich będzie niemożliwy. Ulice będą sukcesywnie otwierane po przejeździe peletonu. Należy liczyć się również z utrudnieniami w komunikacji miejskiej.

Prośba o wyrozumiałość

Władze Miasta proszą o wyrozumiałość i rozważne poruszanie się po drogach, a przede wszystkim o dostosowywanie się do poleceń policjantów, straży miejskiej i innych osób zabezpieczających tę imprezę.

Tym razem, w związku z sytuacją epidemiczną w naszym kraju i związanymi z nią obostrzeniami, nie można wziąć osobistego udziału w imprezie i kibicowaniu kolarzom na trasie wyścigu. UM zaprasza jednak przed telewizory, na transmisję I etapu wyścigu z metą w Katowicach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również