Wiadomości z Siemianowic Śląskich

8-letnia dziewczynka wypadła z okna na 3. piętrze!

  • Dodano: 2021-08-31 11:15

Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny niedzielnego zdarzenia. Z okna mieszkania usytuowanego na 3. piętrze wypadła 8-letnia dziewczynka. Na miejscu błyskawicznie pojawiły się załogi straży pożarnej i pogotowia ratunkowego, które udzieliły pierwszej pomocy, a następnie przekazały dziecko załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śledczy ustalili, że podczas zdarzenia w mieszkaniu była obecna matka i jej partner. Badania stanu ich trzeźwości wykluczyły, żeby spożywali alkohol.

Dziecko wypadło z okna

W niedzielę 29 sierpnia około godziny 11.30 policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że przed blokiem na ulicy Powstańców leży dziecko, które wypadło z okna. Na miejscu błyskawicznie pojawiły się załogi straży pożarnej i pogotowia ratunkowego, które udzieliły pierwszej pomocy. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał dziewczynkę do szpitala. Jej stan jest ciężki. Jak ustalili policjanci, w mieszkaniu w chwili zdarzenia była matka oraz jej partner. Matka 8-latki dosłownie chwilę przed zdarzeniem miała kontakt z córką. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości opiekunów - byli trzeźwi. Teraz śledczy będą wyjaśniać okoliczności i przyczyny tego wypadku. Trwające w tej sprawie postępowanie przygotowawcze ma wyjaśnić, czy doszło do nieszczęśliwego wypadku, czy być może do jakichś zaniedbań ze strony osób zobowiązanych do opieki nad dziewczynką.

Przypominamy o tym, aby okna i drzwi balkonowe były odpowiednio zabezpieczone, w szczególności, gdy w mieszkaniu są małe dzieci. W sytuacji, gdy małoletni przebywają na balkonie, nie mogą pozostawać tam bez nadzoru osób dorosłych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również