Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Akademia Przedsiębiorczości z wizytą

  • Dodano: 2018-07-24 11:00

Trwają wakacje, a wraz z nimi Akademia Przedsiębiorczości, w ramach której wyróżnione za dobre wyniki w nauce dzieci z siemianowickich podstawówek odwiedzają lokalne przedsiębiorstwa.

W ubiegłym tygodniu uczestnicy, oprócz spotkań z wieloma firmami, mieli okazję zobaczyć jak od kuchni działa prężnie rozwijający się na arenie międzynarodowej producent foteli do samochodów, firma Adient. Podczas wizyty uczestnicy zostali zapoznani z zasadami funkcjonowania firmy oraz procedurami BHP, a następnie razem z przewodnikiem udali się na spacer po hali fabrycznej. Niecodzienne spotkanie z parkiem wielkich maszyn zrobiło na milusińskich niemałe wrażenie. Podczas wizyty w przedsiębiorstwie, dzieciaki miały także okazję wytężyć swój umysł podczas zagadek logicznych oraz sprawdzić swoje umiejętności manualne przy skręcaniu miniaturowego modelu fotela.

W kolejnym dniu młodzież odwiedziła stolarnię Piotra Kluski. Mistrz w swoim stolarskim fachu przybliżył grupie jak wygląda praca stolarza, jakich umiejętności wymaga, a także przestrzegł jak dużą ostrożność trzeba zachować podczas pracy z piłą czy wiertarką. Najmłodsi mieli okazję nie tylko podziwiać gotowe wyroby z drewna, ale także poznali poszczególne etapy pracy oraz… sami spróbowali swoich sił w stolarskim rzemiośle.

Bogaty w atrakcje tydzień obfitował w spotkania z firmami, dzieciaki spotkały się bowiem także z firmami MMJ, Autozastępcze.pl, Hotel Diament Vacanza, poznały zasady pierwszej pomocy dzięki firmie P-Med oraz wzięli udział w niezwykłych eksperymentach z Panem Majsterklepką. W programie Akademii nie mogło zabraknąć oczywiście również odwiedzin Urzędu Miasta. Czas wolny milusińscy spędzili na licznych grach, zabawach oraz na basenie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.