Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Akcja drogówki "Dziękuję Ci Mamo"

  • Dodano: 2018-05-28 10:30

Policjanci z siemianowickiej drogówki włączyli się do akcji "Dziękuję Ci Mamo". Na drogach, w rejonie których znajdują się placówki oświatowe, kontrolowali prędkość jazdy zmotoryzowanych.

Podczas akcji towarzyszyły im dzieci, które dla kierujących przestrzegających przepisów, miały przygotowane przez siebie laurki. Były one podziękowaniem za bezpieczną jazdę, dzięki której wzrasta również bezpieczeństwo milusińskich w drodze do i ze szkoły. Akcja miała na celu uświadomienie tego kierowcom.
Nadchodzący Dzień Matki jest znakomitą okazją do tego, aby połączyć go z akcją profilaktyczną skierowaną do kierowców, którzy poruszają się z nieprawidłową prędkością. Każdy rodzic chce do końca życia cieszyć się swoimi pociechami i patrzeć jak odkrywają świat. Kierujący, którzy nie stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości, przyczyniają się do zdarzeń drogowych, których skutki mogą być tragiczne. Dlatego nieprzypadkowo działania drogówki odbyły się na drogach w pobliżu szkół podstawowych. Mundurowi chcieli w ten sposób zwrócić uwagę, że w obrębie tych placówek oświatowych poruszają się dzieci i dlatego należy w tych miejscach zachowywać szczególną ostrożność. Podczas działań stróżom prawa towarzyszyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8, którzy przygotowali na tę okazję laurki. Milusińscy wręczali je wszystkim tym kierującym, którzy przestrzegali obowiązującej prędkości jazdy. Ci, którzy mieli zbyt "ciężką" nogę musieli liczyć się z tym, że otrzymają "laurkę" od policjantów. Dzieci w ten sposób chciały podziękować zmotoryzowanym za to, że dbają o ich bezpieczeństwo. Celem akcji "Dziękuję Ci Mamo" było zwrócenie uwagi, jak ważne jest- szczególnie w pobliżu szkół- przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Mundurowi wykorzystali czas spędzony z dziećmi i również im przypominiali podstawowe zasady poruszania się po drogach. Uczniowie otrzymali elementy odblaskowe, do noszenia których zachęcili ich stróże prawa.

Akcja drogówki "Dziękuję Ci Mamo"


Źródło: KMP Siemianowice Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również