Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Awans siemianowickich futsalistów

  • Dodano: 2021-05-06 06:30, aktualizacja: 2021-05-05 21:52

Zdobycie awansu do ogólnopolskiej I Ligi Futsalu było ukoronowaniem występów Futsal Club 2016 Siemianowice Śląskie w sezonie 2020/2021.

Wpierw podopieczni Łukasza Jagiełły okazali się zdecydowanie najlepsi w rozgrywkach futsalowej II ligi śląsko – opolskiej, a następnie wygrali baraże o awans z najlepszą drużyną II ligi dolnośląskiej – BKKP Kobierzyce.

Przed bieżącym sezonem funkcję grającego trenera powierzono doświadczonemu Łukaszowi Jagielle, a włodarze Futsal Clubu 2016 Siemianowice Śląskie zamierzali skupić się na ustabilizowaniu sytuacji organizacyjno – finansowej klubu.

– Tak naprawdę o walce o awans w żadnym momencie nie było mowy. Zarząd nie nakładał żadnej presji, drużyna miała być spokojnie budowana, zawodnicy mieli się zgrywać – wyjaśnia szkoleniowiec Łukasz Jagiełło. – Nagle jednak pojawiła się szansa, którą wykorzystaliśmy. Po wyjazdowym zwycięstwie z rezerwą Rekordu chłopcy uwierzyli, że mogą wygrać z każdym i powalczyć o zwycięstwo w lidze – dodał trener siemianowickich futsalistów.

Siemianowiczanie, którzy w swoim składzie mieli zawodników z ekstraklasowym doświadczeniem, jak Sławomir Pękala, Michał Włodarek, Kamil Kmiecik czy Łukasz Jagiełło oraz młodych, perspektywicznych graczy jak Patryk Puzio, Kamil Mokwiński czy Marcin Cuber, potrafili znakomicie wykorzystać tę mieszankę rutyny z młodzieńczą fantazją. Z dziesięciu spotkań sezonu II ligi śląsko – opolskiej aż osiem wygrali i zanotowali tylko dwa remisy, ani razu nie zaznając goryczy porażki.

O awansie do I Ligi Futsalu miał zdecydować trójmecz – baraże z udziałem zwycięzców grupy śląsko – opolskiej, dolnośląskiej (BKKP Kobierzyce) i lubuskiej (ASPiS Gubin). W pierwszym meczu zespół z Kobierzyc rozgromił na boisku rywala Gubin aż 12:2. Wyjazdowa wygrana ze zwycięzcą grupy dolnośląskiej II ligi dawała więc siemianowiczanom praktycznie pewny awans. Tak też się stało - spotkanie zakończyło się tryumfem siemianowiczan 5:3, a hat-trika w tym meczu ustrzelił Jagiełło. Wracając z Kobierzyc drużyna FC 2016 mogła już świętować awans do ogólnopolskiej I Ligi Futsalu, bo zespół z Gubina nie wybierał się nawet do Siemianowic Śląskich na rywalizację z podopiecznymi Łukasza Jagiełły. – Byliśmy świetnie przygotowani taktycznie na mecz w Kobierzycach. Mimo że rywale dysponowali znakomitymi warunkami, byli świetnie przygotowani fizycznie i wyszkoleni indywidualnie, potrafiliśmy ich atuty zneutralizować konsekwentną, zespołową grą w defensywie i szybkimi, skutecznymi kontratakami. Bardzo dobrze bronił tez Patryk Puzio. To wszystko zadecydowało o naszej wygranej i w konsekwencji dało zasłużony awans – podsumował trener siemianowiczan.

Jakie są plany po awansie ?

– My zrobiliśmy swoje, teraz ruch należy do Zarządu. Jestem przekonany że zrobią wszystko, żebyśmy wystartowali w I lidze, ale też – zwłaszcza w pandemii – o sponsorów nie będzie łatwo, a wiadomo że kluczową rolę odgrywać będą finanse. Nie ukrywam również, że aby powalczyć o coś na szczeblu centralnym drużynie potrzebne będą wzmocnienia. Na razie jednak cieszymy się z awansu – dodał Łukasz Jagiełło.

Warto dodać, że najskuteczniejszym zawodnikiem w drugoligowych rozgrywkach, w barwach FC 2016 był Kamil Kmiecik, który strzelił 12 bramek. Trzy trafienia mniej zanotował Jagiełło, a 8 goli na swoim koncie zanotował Marcin Cuber.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również