Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Budynek urzędu odmieniony po remoncie

  • Dodano: 2022-07-11 06:30, aktualizacja: 2022-07-10 22:47

Nieremontowany od lat budynek Urzędu Miasta przy ul. Michałkowickiej 105 przeszedł kompleksową termomodernizację.

Było to możliwe dzięki środkom zewnętrznym pozyskanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020 oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dofinansowania w większości pokryły koszt termomodernizacji całego obiektu, który wyniósł 4.161.754,71 zł.

Zakres prac

W ramach zadania wykonano m.in. docieplenie ścian zewnętrznych i dachu, izolacje przeciwwilgociowe ścian podziemia i częściową wymianę drzwi zewnętrznych i okien. Ponadto wymieniono oświetlenie na oprawy LED, wykonano wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną oraz wymieniono instalację grzewczą i elektryczną.
Inwestycja realizowana była w ramach większego projektu unijnego pn. "Niskoenergetyczne budynki użyteczności publicznej (Zespół Szkół Sportowych –Etap 2, ZSTiO Meritum, UM przy ul. Michałkowickiej w Siemianowicach Śląskich)”, który wpisuje się w realizowany od lat w naszym mieście Plan Gospodarki Niskoemisyjnej, zakładający poprawę efektywności energetycznej budynków, wymianę oświetlenia na energooszczędne, niskoemisyjny transport miejski oraz wzrost wykorzystania odnawialnych źródeł energii (OZE).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również