Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Budynek urzędu odmieniony po remoncie

  • Dodano: 2022-07-11 06:30, aktualizacja: 2022-07-10 22:47

Nieremontowany od lat budynek Urzędu Miasta przy ul. Michałkowickiej 105 przeszedł kompleksową termomodernizację.

Było to możliwe dzięki środkom zewnętrznym pozyskanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020 oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dofinansowania w większości pokryły koszt termomodernizacji całego obiektu, który wyniósł 4.161.754,71 zł.

Zakres prac

W ramach zadania wykonano m.in. docieplenie ścian zewnętrznych i dachu, izolacje przeciwwilgociowe ścian podziemia i częściową wymianę drzwi zewnętrznych i okien. Ponadto wymieniono oświetlenie na oprawy LED, wykonano wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną oraz wymieniono instalację grzewczą i elektryczną.
Inwestycja realizowana była w ramach większego projektu unijnego pn. "Niskoenergetyczne budynki użyteczności publicznej (Zespół Szkół Sportowych –Etap 2, ZSTiO Meritum, UM przy ul. Michałkowickiej w Siemianowicach Śląskich)”, który wpisuje się w realizowany od lat w naszym mieście Plan Gospodarki Niskoemisyjnej, zakładający poprawę efektywności energetycznej budynków, wymianę oświetlenia na energooszczędne, niskoemisyjny transport miejski oraz wzrost wykorzystania odnawialnych źródeł energii (OZE).

Google NewsSubskrybuj Siemianowice.net.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również