Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Ćwiczymy razem! Narodowy Dzień Sportu w Siemianowicach Śląskich

 • Dodano: 2021-08-26 12:45

Już 11 września święto wszystkich miłośników aktywności fizycznej i tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem – Narodowy Dzień Sportu. Tego dnia po raz dziewiąty w całej Polsce, zarówno w małych miejscowościach, jak i dużych miastach, odbędą się bezpłatne treningi.

Siemianowice Śląskie są miastem partnerskim Narodowego Dnia Sportu.

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska kampania, w ramach której odbędą się bezpłatne wydarzenia i treningi w całej Polsce. Jej celem jest zachęcenie Polaków do aktywnego życia, pełnego sportowych wyzwań i dobrej kondycji. W dziewiątej edycji, tak jak co roku, wydarzenia swoim zasięgiem objęły wszystkie zakątki naszego kraju. Miastami partnerskimi są m.in. Siemianowice Śląskie, Sandomierz, Olsztyn, Konin czy Przemyśl. 

Każdy w ramach Narodowego Dnia Sportu znajdzie coś dla siebie. Kolarstwo, lekka atletyka, fitness, piłka nożna, siatkówka, tenis czy kung-fu to tylko niektóre dyscypliny, których będzie można spróbować 11 września. Honorowymi Ambasadorami tegorocznej edycji są m.in.

 • Grzegorz Krychowiak,
 • Krzysztof Wiłkomirski,
 • Michał Karmowski
 • czy polskie wioślarki, srebrne medalistki z Tokio: Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann.

Na spragnionych treningów czekają też mniej znane sporty:

 • teqball, czyli odbijanie piłki nogami, ciałem lub głową w taki sposób, by trafiła ona w specjalnie zaprojektowany do tego stół,
 • ringo – rzucanie gumowym kółkiem tak, aby upadło na boisku przeciwników
 • oraz zespołowa gra z użyciem drewnianego kija i piłeczki, czyli palant.

Wielka baza ćwiczeń i treningów znajduje się na stronie internetowej http://www.narodowydziensportu.pl.


We Siemianowicach Śląskich 11 września wszyscy, którzy kochają sport, będą mieli okazję wziąć udział w wielu wydarzeniach. Organizatorzy zapraszają na „Spacer z Agnieszką” – wspólny trening lekkoatletyczny z olimpijką Agnieszką Dygacz na terenie MOSiR „Pszczelnik”. W treningu może wziąć udział 150 osób. Zgłoszenia do treningu, przyjmowane będą za mailowo (od dnia 6.09.2021). Do tego w mieście odbędzie się „Otwarty Turniej „6” Piłkarskich o Puchar Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie” oraz „Sportowisko – gry i zabawy dla dzieci”. Są  to cykliczne imprezy organizowane przez Urząd Miasta Siemianowice Śląskie oraz MOSiR „Pszczelnik”.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Szczegóły oraz informacje o zapisach na stronie www.narodowydziensportu.pl. Kampania jest współfinansowana przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Strona internetowa: www.narodowydziensportu.pl
Facebook: www.facebook.com/NarodowyDzienSportu

Komentarze (1)    dodaj »

 • Mieszkańcy

  Panie prezydencie Siemianowic,kiedy będzie dalszy ciąg remontu kamienicy przy Siennej 1?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również