Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Czyste Powietrze - zapraszamy na spotkanie

  • Dodano: 2018-10-11 10:45

Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa Środowiska w sprawie Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze", które odbędzie się w sobotę 13 października br. o godz. 18.00 w Siemianowickim Centrum Kultury Zameczek przy ul. Oświęcimskiej 1.

Spotkanie składać się będzie z trzech bloków tematycznych. Pierwszy mówi o edukacji ekologicznej, rozwija definicje zanieczyszczeń powietrza, wysokiej i niskiej emisji spalin oraz smogu, mówi o skutkach wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie. Cześć druga informuje o możliwości uzyskania dofinansowania z programu priorytetowego Czyste Powietrze. W trzeciej dowiemy się jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację domu.

W ramach programu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach będzie udzielał dofinansowania do termomodernizacji domów jednorodzinnych (dociepleń i wymiany starych wysokoemisyjnych systemów grzewczych).

Więcej informacji o programie "Czyste Powietrze" mogą Państwo znaleźć pod adresem: https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/

Spotkanie jest organizowane przy udziale Siemianowickiego Centrum Kultury i Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie.

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również