Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Dewastacje oświetlenia świątecznego w Siemianowicach. Coroczna "tradycja" w naszym mieście

  • Dodano: 2022-12-09 07:00, aktualizacja: 2022-12-08 23:41

Z przykrością informuje się, że zdewastowano część iluminacji i oświetleń świątecznych zamontowanych w ubiegłym tygodniu w naszym mieście.

W nocy na forum portali społecznościowych zamieszczone zostały zdjęcia z choinką przy ul. Kościelnej, której oświetlenie zostało pozrywane przez nieznanych wandali. Zdjęcie opatrzono niepochlebnymi komentarzami w stosunku do wykonawcy jak i urzędników miasta nadzorujących prace związane świątecznym oświetleniem, którym zależy na stworzeniu świątecznego nastroju, a niestety nie mają wpływu na działania wandali w naszym mieście.

8 grudnia 2022: Aktualizacja informacji o aktach wandalizmu

Niestety, to nie koniec aktów wandalizmu w naszym mieście. Jak informuje Wydział Infrastruktury Technicznej Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich, 7 grudnia ok. godz. 20.12 doszło do kolejnej dewastacji elementów zasilających oświetlenie innej choinki, która znajduje się na miejscu fontanny na siemianowickim Rynku. Zdarzenie to zostało zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu, a sprawa została zgłoszona do organów ścigania.

Apelujemy do osób, które w tym czasie przebywały w okolicy i były świadkami tego zdarzenia o pomóc w ujęciu sprawców, i kontakt z Komendą Miejską Policji w Siemianowicach Śląskich lub z Urzędem Miasta. - czytamy na stronie UM.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również