Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Dobre serce seniorki wykorzystane przez oszustkę. Jak została okradziona 89-latka?

  • Dodano: 2020-07-12 08:45, aktualizacja: 2020-07-14 22:29

Kolejny raz policja otrzymała wiadomość o tym, że ofiarą złodziejki padła seniorka, która wpuściła do domu kobietę z małym dzieckiem proszącą o coś do jedzenia i picia.

Około godziny 11:30 do drzwi seniorki zapukała kobieta w wieku 30 lat o ciemnej karnacji, która była z chłopczykiem w wieku około 6 lat. Nieznajoma poprosiła o coś do jedzenia. 89-latka poszła do kuchni. Gdy przyniosła jedzenie i wręczyła kobiecie, ta poprosiła o wodę do picia a chłopczyk chciał skorzystać z ubikacji. Seniorka zaprowadziła dziecko do toalety cały czas go obserwując. 89-latka nie zamknęła za sobą drzwi wejściowych na klucz. Gdy odprowadziła dziecko do matki i pożegnała się z nimi, po jakimś czasie zauważyła, że nie ma swojego portfela, który leżał na kuchennym blacie. Była w niej gotówka oraz dokumenty. Dopiero po kilku godzinach seniorka powiadomiła o tym policjantów. Niestety, nie udało się namierzyć złodziejki.

Policja apeluje - szczególnie do osób starszych o to, aby nie wpuszczać do swoich mieszkań osób nieznajomych i każdorazowo zamykać za sobą drzwi wejściowe na klucz. Złodzieje pukają i proszą o wodę do picia, jedzenie czy oferują do sprzedaży pościele lub obrusy. Jest to tylko pretekst do tego, aby dostać się do wnętrza mieszkania i ukraść pieniądze lub inne wartościowe rzeczy.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również