Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Drogie przejażdżki hulajnogami. Nastolatkowie mieli do blisko promila alkoholu!

  • Dodano: 2023-01-04 06:30, aktualizacja: 2023-01-03 19:34

Policjanci z drogówki w noc Sylwestrową zatrzymali do kontroli 3 osoby jadące hulajnogami elektrycznymi. Gdy mundurowi zbadali stan ich trzeźwości, okazało się, że są pijani. Nastolatkowie mieli od 0,3 do blisko 1 promila alkoholu w organizmach. Swoją podróż zmuszeni byli przerwać i dokończyć już pieszo.

Grupa osób w wieku 17 i 18 lat w Sylwestra jechała hulajnogami elektrycznymi. Nie spodziewali się, że zostaną zatrzymani do kontroli drogowej. Policjanci skontrolowali ich stan trzeźwości. Okazało się, że wszyscy pili alkohol. 17-latka i o rok od niej starszy kolega mieli w swoich organizmach dawkę alkoholu, która kwalifikowała ich do poniesienia odpowiedzialności za wykroczenie kierowania w stanie nietrzeźwości. Zostali za to ukarani mandatami karnymi w wysokości 2500 złotych. Ich znajomych otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych. Wynik badania jego stanu trzeźwości pokazał ponad 0,3 promila.

Przypominamy, że kierowanie hulajnogami elektrycznymi po wypiciu alkoholu jest wykroczeniem. Pomijając sam fakt łamania prawa, takie zachowanie stwarza poważne zagrożenie dla zdrowia bądź życia innych uczestników ruchu drogowego. - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również