Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Działania drogówki wymierzone przeciwko transportowi i składowaniu nielegalnych odpadów

  • Dodano: 2019-08-29 08:45, aktualizacja: 2019-08-29 09:17

Policjanci z drogówki oprócz codziennych kontroli mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, przyczyniają się także do walki z nielegalnym procederem przewożenia i składowania odpadów. Akcja "Odpady", która jest przeprowadzana systematycznie przez mundurowych, ukierunkowana jest na kontrolowanie ładunków przewożonych przez samochody, sposobu ich zabezpieczenia, tonażu oraz zgodności wystawionych dokumentów ze stanem faktycznym.

Tym razem zastrzeżenia budził tylko 1 skontrolowany pojazd

Działania drogówki pn. "Odpady" ukierunkowane były na kontrolowanie maksymalnej ilości pojazdów przewożących ładunki. Tym razem policjanci skupili się na wyeliminowaniu procederu nielegalnego transportowania i składowania odpadów. Nie oznacza to jednak, że nie zwracali uwagi na typowe wykroczenia w ruchu drogowym. Podczas działań stróże prawa kontrolują dokumentację przewozową i sprawdzają czy jest ona zgodna ze stanem faktycznym.

Sprawdzają również sposób zabezpieczenia ładunku i jego tonaż. Mundurowi skontrolowali 28 pojazdów, z czego tylko 1 przewoził ładunek niezabezpieczony w odpowiedni sposób. W innych samochodach policjanci ujawniali pospolite wykroczenia nie związane z akcją "Odpady". Takie działania prowadzone przez drogówkę na siemianowickich drogach mają utrudnić i zniechęcić nieuczciwych przewoźników do procederu pozbywania się śmieci czy niebezpiecznych odpadów w naszym mieście.  

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również