Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Dzięki pomocy policjanta na wolnym od służby, schwytano sprawcę kradzieży i rozboju

  • Dodano: 2023-08-07 13:00

W dniu wolnym od służby podczas robienia zakupów policjant zauważył, jak młody mężczyzna szarpie się przy drzwiach wejściowych z pracownikiem ochrony, którego kopnął również w brzuch. Bez chwili zastanowienia pobiegł w jego kierunku, aby mu pomóc. Okazało się, że ochroniarz próbował ująć złodzieja. Policjant, który na co dzień służbę pełni w laboratorium KWP w Katowicach zatrzymał sklepowego złodzieja i przekazał patrolowi. Swoją postawą udowodnił, że policjantem jest się całą dobę.

Okoliczności interwencji policjanta 

W sobotę policjanci otrzymali zgłoszenie, aby pilnie pojechać do jednego ze sklepów, gdzie doszło do zaatakowania pracownika ochrony. Chciał on powstrzymać sklepowego rabusia przed kradzieżą wózka wypełnionego towarem. Wtedy młody mężczyzna kopnął ochroniarza i doszło do szarpaniny. W sklepie akurat podczas dnia wolnego robił zakupy policjant na co dzień pełniący służbę w laboratorium Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Bez wahania wybiegł przed sklep, pomógł pracownikowi ochrony i zatrzymał złodzieja. Swoją postawą udowodnił, że policjantem jest się 24 godziny na dobę.

W tym czasie nadjechał patrol i mężczyzna w kajdankach na rękach opuścił sklep. Złodziejem okazał się być mieszkaniec Tych. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został doprowadzony do komendy, gdzie śledczy przedstawili mu zarzut za popełnione przestępstwo. Wartość skradzionego towaru oszacowano na blisko 2 tysiące złotych. Za kradzież rozbójniczą grozi mu nawet 5 lat więzienia.


Źródło: Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również