Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Dziesiąte miejsce w subregionie centralnym, drugie w podregionie katowickim

  • Dodano: 2020-10-08 06:30, aktualizacja: 2020-10-07 19:41

Siemianowice Śląskie potrafią efektywnie pozyskiwać środki zewnętrzne w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) i plasują się pod tym względem w czołówce miast regionu.

Na 81 jednostek samorządowych wchodzących w skład Subregionu Centralnego województwa śląskiego zajmujemy 10-te miejsce pod względem pozyskanych środków zewnętrznych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Biorąc natomiast pod uwagę sam podregion katowicki do którego – oprócz Katowic i Siemianowic Śląskich – wchodzą jeszcze: Ruda Śląska, Świętochłowice, Mysłowice i Chorzów, w naszym mieście, w przeliczeniu na jednego mieszkańca udział dotacji zewnętrznych wynosi ponad 1 140 zł/osobę.

Plasujemy się pod tym względem na drugim miejscu, tuż za Katowicami. Kluczowy strumień pozyskiwanych środków płynie na działania związane z efektywnością energetyczną oraz niskoemisyjnym transportem miejskim. Nie sposób jednak nie wspomnieć o ogromnych środkach pozyskanych na rewitalizację, zarówno infrastrukturalną jak i społeczną.
Ranking miast subregionu pod względem pozyskiwanych środków przedstawia się następująco:

1. Katowice
2. Sosnowiec
3. Gliwice
4. Tychy
5. Dąbrowa Górnicza
6. Tarnowskie Góry
7. Jaworzno
8. Zabrze
9. Chorzów
10. Siemianowice Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również