Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Dziś ruszają działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych

  • Dodano: 2022-04-29 07:45, aktualizacja: 2022-04-29 07:54

Już dziś na drogach całego województwa zostaną przeprowadzone działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych.

Analizując dane statystyczne, śląscy policjanci zauważyli niepokojące dane, które niekorzystnie wpływają na bezpieczeństwo pieszych. Mianowice w okresie od stycznia do marca bieżącego roku w porównaniu do tego okesu w roku ubiegłym odnotowano wzrost liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych o 22,65% (z 128 na 157), wzrost liczby osób zabitych w tych wypadkach o 111,11% (z 9 na 19) oraz wzrost liczby osób rannych o 12% (z 125 na 140). W samym miesiącu marcu liczba ofiar śmiertelnych zwiększyła się z 1 do 6, pomimo spadku liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych z 49 na 37.

W odpowiedzi na to, śląscy policjanci jutro od samego rana przeprowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Szczególny nacisk będą kładli na eliminowanie wykroczeń przez kierowców w postaci niedostosowania prędkości jazdy czy wyprzedzania w obrębie przejścia dla pieszych oraz nieudzielenia pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych. Na celowniku będą także i piesi. Swoim zachowaniem również przyczyniają się do zdarzeń drogowych, na przykład poprzez przechodzenie czy przebieganie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również