Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Erasmusi ZSS na spotkaniu z posłem Parlamentu Europejskiego

  • Dodano: 2021-02-23 07:00, aktualizacja: 2021-02-22 19:10

W miniony czwartek, grupa projektowa biorąca udział we flagowym programie wymiany międzynarodowej Erasmus + gościła w murach Zespołu Szkół Sportowych wyjątkowego gościa.

Był nim poseł Parlamentu Europejskiego – Łukasz Kohut

W ramach realizacji projektu "Millennials for Europe" mieliśmy ponownie niesamowitą możliwość spotkania oraz poprowadzenia dyskusji pomiędzy uczniami V Liceum w ZSS a naszym gościem specjalnym.

Rozpoczęliśmy spotkanie od przypomnienia wszystkim słynnego śląskiego wystąpienia posła w Parlamencie Europejskim aby następnie poruszyć wiele ciekawych tematów takich jak tożsamość śląska oraz europejska, energia atomowa, tajniki pracy posła w Brukseli oraz wpływ młodych na decyzje zawierane w Parlamencie. Ciekawostką okazał się fakt, iż poseł również był uczestnikiem programu Erasmus i miał możliwość wyjechania na studia do Finlandii. Dopytywaliśmy również o media społecznościowe, ich role w dzisiejszych czasach oraz publikowane świetnie zrobione zdjęcia autorstwa naszego gościa – pasjonata fotografii. Poseł Łukasz Kohut cierpliwie odpowiadał na wszystkie nasze pytania niejednokrotnie dzieląc się z nami ogromną wiedzą z zakresu kultury i języka śląskiego oraz ciekawostkami związanymi z jego aktywnością jako europoseł.

Spotkanie odbyło się w małym kameralnym gronie przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego ale mamy nadzieję na kolejne tak inspirujące spotkania w ramach programu Erasmus + w ZSS.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.