Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Fałszywy pracownik wodociągów okradł seniorkę

  • Dodano: 2020-09-21 06:30, aktualizacja: 2020-09-20 20:43

69-letnia siemianowiczanka straciła złotą biżuterię i gotówkę, ponieważ wpuściła do mieszkania oszusta podszywającego się za pracownika wodociągów.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 14.00 w mieszkaniu na ulicy Wróblewskiego. Do drzwi 69-latki zapukał mężczyzna i przedstawił się jako pracownik wodociągów. Powiedział, że musi skontrolować stan odpływu w wannie. Nic nie podejrzewająca seniorka wpuściła mężczyznę do środka. Kobieta była zajęta wykonywaniem wydawanych przez niego poleceń. W tym czasie oszust szukał jakiegoś łupu.

Po jego wyjściu 69-latka zauważyła przestawione przedmioty i wtedy zrozumiała, że została okradziona

Złodziej ukradł złotą biżuterię oraz gotówkę w wysokości 700 złotych. Seniorka natychmiast powiadomiła o tym fakcie mundurowych.

Policja apeluje o ostrożność i weryfikację osób, które wpuszczamy do swoich mieszkań. Gdy jesteśmy sami, najlepiej poprosić sąsiada, żeby uczestniczył w danej czynności i dopiero wtedy wpuścić taką osobę do środka. Pamiętajmy, aby nie spuszczać z niej oczu i być czujnym. Oszuści często podszywają się za pracowników administracji, wodociągów, energetyki czy gazowni.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.