Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Głośno o narkotykach. Spotkanie policjantów z nauczycielami

  • Dodano: 2022-10-28 06:15, aktualizacja: 2022-10-27 20:55

Policyjny profilaktyk spotkał się z gronem pedagogicznym ze Szkoły Podstawowej nr 11, aby przekazać cenną wiedzę związaną z narkotykami. Teoria wzbogacona była o repliki konkretnych środków odurzających oraz przedmioty, które można znaleźć przy osobie je zażywającej.

Pomoc w rozpoznaniu narkotyków

Niedawno policyjny profilaktyk spotkał się z pracownikami MOPS-u, aby przekazać im cenne informacje związane z narkotykami. Tym razem spotkał się z gronem pedagogicznym Szkoły Podstawowej nr 11. Nauczyciele oprócz informacji dotyczących konkretnych narkotyków, objawów po ich zażyciu, mogli zobaczyć repliki środków odurzających oraz przedmiotów, które można napotkać u osób, które je zażywają.

Było to możliwe dzięki specjalnej walizce profilaktycznej, w której umieszczone są duplikaty danych rodzajów narkotyków. Walizka ta została zakupiona ze środków siemianowickiego magistratu i świetnie się sprawdza w tego typu prelekcjach. Bez fachowej wiedzy, niektóre narkotyki mogły umknąć uwadze osobom dorosłym, ponieważ swoim wyglądem przypominały np. kolorowe tabletki czy znaczki. A też często w mniemaniu osób starszych tkwi pogląd, że narkoman kojarzy się z igłą i strzykawką. Dotyczy to się również przedmiotów, które używają osoby zażywające dany środek odurzający. Grono pedagogiczne mogło zapoznać się z nimi i przez to będzie mieć wzmożoną czujność wśród uczniów, co będzie skutkowało możliwością wczesnej interwencji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również