Wiadomości z Siemianowic Śląskich

III Integracyjny Halowy Turniej Piłki Nożnej "Gramy Razem" w Siemianowicach Śląskich

  • Dodano: 2023-05-08 07:30, aktualizacja: 2023-05-07 21:57

5 maja jest szczególnym dniem dla środowiska osób z niepełnosprawnościami. Tego dnia obchodzimy Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Jest to szczególna okazja, aby pokazać, że każdy z nas ma równe prawa do aktywnego udziału w życiu społecznym, rodzinnym oraz zawodowym.

Niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji żadnego człowieka.  Zapewnienie pełnego uczestnictwa osobom z niepełnosprawnościami we wszystkich obszarach życia jest możliwe tylko dzięki zaangażowaniu ich samych, najbliższych i opiekunów, organizacji działających na ich rzecz, jak również samorządów.

Miasto Siemianowice Śląskie organizuje i wspiera wiele inicjatyw kierowanych do osób z niepełnosprawnościami, są to między innymi: mieszkanie chronione, warsztaty terapii zajęciowej, usługi asystenckie, opieka wytchnieniowa, świetlica integracyjna oraz imprezy sportowe. W ramach obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami zorganizowany zostanie w naszym mieście – III Integracyjny Halowy Turniej Piłki Nożnej „Gramy Razem”.

Gdzie i kiedy?

Turniej odbędzie się 29 maja w hali Kompleksu Sportowego „Michał” w Siemianowicach Śląskich. Uroczyste otwarcie Turnieju nastąpi o godzinie 10:00! W sportowych zmaganiach udział weźmie 100 sportowców, reprezentujących ośrodki zrzeszające osoby z niepełnosprawnością z terenu województwa śląskiego.

Realizatorami turnieju są Siemianowickie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski „Imperium Słońca” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich. Zadanie finansowane jest z budżetu Miasta Siemianowice Śląskie. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy Państwa do kibicowania oraz wspólnej zabawy.

Bądźmy otwarci na potrzeby drugiego człowieka. Walczmy z dyskryminacją i stereotypami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również