Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Jasełka środowiskowe w SP3

  • Dodano: 2018-01-16 12:00

Kolejny raz tradycji stało się zadość - społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 zaprosiła w dniu 12 stycznia 2018 roku wszystkich swoich przyjaciół na noworoczne, utrzymane w świątecznym nastroju kolędowanie, połączone z poczęstunkiem dla ciała, a przede wszystkim ucztą duchową w postaci przedstawienia jasełkowego reżyserowanego przez Alicję Ratyni i Grażynę Bartel pt. "Z orszakiem królewskim do Betlejem".

Punktualnie o godzinie 17.00 w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej, wypełnionej po brzegi zaproszonymi gośćmi, wśród których, szczególnie miło było nam powitać radnych Barbarę Patyk-Płuciennik, Grzegorza Móla oraz zastępcę naczelnika Wydziału Edukacji Monikę Gawrońską, dyrektor szkoły Renata Szwagierek wygłosiła krótkie słowo wstępne.

Później już przyszedł czas na wrażenia artystyczne związane z podziwianiem występów uczniów, którzy wcielili się w postaci znane z historii Narodzenia Pańskiego. Tym razem cud dokonał się w sercu pewnego apodyktycznego władcy, który w sposób bezlitosny traktował swoich poddanych, obdarzając ich jedynie przykrymi słowami, naburmuszonymi minami i nieustannymi groźbami. Nie cieszyły go ani najwykwintniejsze potrawy, ani najznakomitsze rozrywki; jego życie mimo przepychu, wypełniała pustka. Dopiero wieść o narodzeniu Pana Jezusa zmieniła jego zimne serce i sprawiła, że stał się innym człowiekiem - takim, który zaczął doceniać to, co ma i dostrzegł to, co w życiu najważniejsze.

Po wrażeniach artystycznych i aplauzie dla mistrzowskich wykonań aktroskich naszych uczniów, przyszedł czas na wspólne kolędowanie i degustację znakomitych wypieków. Dziękujemy wszystkim przyjaciołom szkoły za udział i wspólne dzielenie radości z nami!

autor: Agnieszka Zemczak

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również