Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Jedziesz w sobotę do Chorzowa? Miej na uwadze utrudnienia w ruchu!

  • Dodano: 2024-03-14 12:45

Już w najbliższą sobotę 16 marca o 17.30 na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się mecz piłkarski pomiędzy Ruchem Chorzów i Górnikiem Zabrze. Przemieszczanie się kibiców obu drużyn spowoduje utrudnienia w ruchu. Mundurowi zachęcają do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi zmian w organizacji ruchu.

Mecz utrudni ruch

W związku z organizacją meczu piłkarskiego na Stadionie Śląskim pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze, wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. Pierwsze mogą pojawić się już od 13.00 i potrwają do zakończenia imprezy.

  • Ulica Parkowana odcinku od ronda przy centrum handlowym AKS do skrzyżowania z ulicą Kościuszki — wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruchu pojazdów (w kierunku ul. Kościuszki). Ponadto na tym odcinku drogi nie będzie można parkować pojazdów. Zmiana obowiązywać będzie od 13.00 do zakończenia imprezy.
  • W zależności od sytuacji drogowej, policjanci mogą podjąć decyzję o zamknięciu pasa do skrętu w lewo z ulicy Katowickiej w Parkową (kierunek Bytom-Katowice).
  • W zależności od natężenia ruchu pieszych, policjanci mogą całkowicie zamknąć ulicę Katowicką w Chorzowie na odcinku od ulicy Gałeczki do ulicy Parkowej, a także ulicę Chorzowską w Katowicach od przewiązki drogowej przy tzw. Karolince do skrzyżowania ulicy Katowickiej i Parkowej w Chorzowie.
  • Dodatkowo utrudnienia i czasowe wstrzymania ruchu mogą wystąpić w Chorzowie w rejonie ulic: Rynek, Kościuszki, Parkowej  oraz w Katowicach w rejonie ulicy Złotej już od 14.00.

Apel policji

Ponadto na skrzyżowaniach, w sytuacjach tego wymagających, wprowadzona zostanie ręczna regulacja ruchem przez policjantów, dlatego mundurowi apelują do kierujących o zachowanie szczególnej uwagi i stosowanie się do sygnałów oraz poleceń, wydawanych przez uprawnione osoby.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również