Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Jubileusz II LO im. Jana Matejki, czyli Mateja zaprasza

  • Dodano: 2018-02-20 12:30

II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki w Siemianowicach Śląskich funkcjonuje w naszym mieście już 60 lat.

Powstało na bazie Szkoły Podstawowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w 1956 r., by w 1958 r. otrzymać patronat Jana Matejki. Już ponad 200 nauczycieli,  ponad 4 tysiące absolwentów, ich rodziców oraz pracowników Liceum z dumą może uważać się za część Matejkowskiej społeczności. Wśród absolwentów możemy odnaleźć krajowych i lokalnych polityków, naukowców, księży, artystów i sportowców, a także ponad trzydziestu nauczycieli i pracowników instytucji edukacji i kultury pracujących obecnie w naszym mieście. Dyrektorzy: Feliks Wajler (1956-71), Krystyna Halor (1971-86), Michał Zegadło (1986-2007) oraz obecna Katarzyna Sztyler, prowadzili placówkę, która zawsze była czymś więcej niż tylko szkołą.

W związku z tym w kwietniu 2018 r. cała Matejkowska Społeczność będzie świętowała swój Jubileusz. 12.04.2018 r. odbędzie się Msza Św. oraz Matejkowska Gala Jubileuszowa w Parku Tradycji, natomiast 14.04.2018 r. – Matejkowski Bal Absolwentów. Punktem kulminacyjnym będzie tego dnia Zjazd Absolwentów i Pracowników w siedzibie II LO im. J. Matejki przy ulicy Leśnej 1.

Powołane niedawno Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół II LO im. Jana Matejki w Siemianowicach Śląskich organizuje Bal i zaprasza Absolwentów do zapisywania się. Formularz rejestracyjny i informacje na www.mateja.edu.pl. Szczegóły pozostałych wydarzeń, w tym imprez towarzyszących będą regularnie pojawiać się w zakładce „60 lat Matei”.

Tymczasem zapraszamy do przysyłania szkolnych zdjęć (z krótkim opisem) oraz wspomnień o ludziach i wydarzeniach, ze szczególnym uwzględnieniem postaci legendarnych, powiedzonek nauczycielskich oraz zdarzeń wyjątkowych związanych z II LO. Wspomnienia można posyłać na naszego Facebooka (w grupie Jubileusz Matei mamy już ponad 1000 członków) lub na jubileusz@mateja.edu.pl.

Szczegółowe informacje można znaleźć na http://mateja.edu.pl/, w zakładce „60 lat Matei”.

dr Kamil Paździor

prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół II LO

( Galeria zdjęć związanych z wydarzeniem - TUTAJ )

autor: Katarzyna Sztyler

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również