Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Jubileuszowy Bieg Korfantego

  • Dodano: 2018-04-18 14:00, aktualizacja: 2018-04-18 15:17

Już 21 kwietnia 2018 r. (sobota) odbędzie się jubileuszowa, XXV edycja tradycyjnego Biegu Ulicznego im. Wojciecha Korfantego.

Start tej tradycyjnej imprezy biegowej nastąpi jak zwykle o godz. 11, a 10-kilometrowa, atestowana trasa będzie wiodła pomiędzy pomnikami jej patrona - z Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach do siemianowickiego monumentu przy Alei Sportowców.

Impreza ciesząca się dużą popularnością wśród amatorów biegania w całym regionie, jak co roku odbywa się w okolicach rocznicy urodzin swojego patrona (Wojciech Korfanty urodził się 20 kwietnia 1873 roku). Organizatorzy spodziewają się, że na starcie może stanąć nawet 1,5 tysiąca zawodniczek i zawodników – co byłoby rekordem imprezy. Na dzień 31 marca br., gdy zakończyły się zapisy internetowe, zgłosoznych uczestników, którzy opłacili startowe jest już 1382 ! Dotychczasowy rekord – 1172 osoby z 2014 roku jest więc powaznie zagrożony.

Kto jeszcze zdecyduje się na start w biegu ten wszelkich formalności musi dokonać już w dniu imprezy - zgłoszenia i wpłaty przyjmowane będą już tylko w Biurze Zawodów w dniu 21 kwietnia 2018 r. w godzinach od 8:00 do 10:00. Opłata startowa wynosić będzie jednak już 50 zł.

Szczegółowe informacje, w tym regulamin dostępne są na stronie: http://biegkorfantego.katowice.pl/. Zapraszamy do udziału!

Uczestnicy przebiegną ulicami:

- w Katowicach: Jagiellońską, Królowej Jadwigi, Powstańców, Francuską, Wojewódzką, Świętego Jana, Dworcową, Tylną Mariacką, Francuską, Warszawską, Bankową, Uniwersytecką, Al. Roździeńskiego, Al. Korfantego, Telewizyjną,

- w Siemianowicach Śląskich: Katowicką, Staszica, Śląską, Parkową, Al. Sportowców, gdzie przy pomniku patrona imprezy zlokalizowana będzie meta biegu.

W czasie biegu nastąpi czasowe zamknięcie w/w ulic, jak również mogą nastąpić utrudnienia w komunikacji miejskiej KZK GOP na trasie imprezy. Informujemy także, że w trakcie biegu będzie możliwość wyjazdu z osiedla Tuwim od ulicy Leśnej w kierunku Wieży Telewizyjnej, nie będzie natomiast możliwości wjechania na osiedle. Wyjazd będzie regulowany przez funkcjonariuszy Policji.

Ze względu na utrudnienia w ruchu, w dniu biegu, w godz. 11.00 – 13.00, prosi się mieszkańców o wyrozumiałość i rozważne poruszanie się po drogach oraz stosowanie się do poleceń służb zabezpieczających imprezę.

Poniżej mapki z trasa biegu oraz film prezentujący przebieg trasy XXV Biegu Ulicznego im. Wojciecha Korfantego:

autor: Krzysztof Nos

Trasa XXIII Biegu Ulicznego im. Wojciecha Korfantego

Trasa XXIII Biegu Ulicznego im. Wojciecha Korfantego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również