Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Kolejne inwestycje w mieście

  • Dodano: 2018-08-10 22:00

W mieście powstaje coraz więcej inwestycji. Niektóre już zostały oddane do użytku, a inne jeszcze czekają na swoje zakończenie. Zrealizowanych zostało również wiele projektów w ramach budżetu obywatelskiego.

Siemianowice Ślaskie rozwijają się w szybkim tempie. Powstają place zabaw, boiska, remontowane są ulice i skwery. Wiele z tych inwestycji zostało zrealizowanych w ramach budżetu obywatelskiego, wśród których znalazły się dwa place zabaw w rejonie ul. Krupanka i na Węzłowcu. Niedawno powstała strefa rekreacji i wypoczynku na Bańgowie, gdzie wykonano nawierzchnię brukowaną, piaskową, trawniki i nasadzenia zieleni, a także zamontowano m.in. ławki parkowe, kosze na śmieci stojaki na rowery, stoły do gry w szachy, stół do piłkarzyków czy do gry w tenisa stołowego. Ale to nie wszystko. Zrealizowanych zostanie jeszcze ponad 20 zadań w tym budowa Skweru Bańgowskiego, wielofunkcyjnego boiska środowiskowego przy ul. Wyzwolenia czy siłownia zewnętrzna z oświetleniem terenu rekreacyjnego przy ul. Rzecznej. Ponadto w planach  jest budowa i wymiana nawierzchni ulic, chodników i parkingów.

W mieście dobiegają końca prace nad realizacją wielu projektów. Na osiedlu Tuwim niedługo zakończy się budowa nowego skweru. Jest to część inwestycji pod nazwą „Zagospodarowanie terenów miejskich w wybranych lokalizacjach”. Zlikwidowana jest zniszczona betonowa nawierzchnia i stara scena, będą tam m.in. ławki, stojaki na rowery, stoły do gier i hamaki ogrodowe. Powstanie również parking.

Budynki należące do miasta są aktualnie ocieplane, co ma zostać wykonane do końca sierpnia na ulicach Śląskiej 18 i Michałkowickiej 45. Mieszkańcy kamienicy przy ul. Krótkiej 2 mogą oczekiwać termomodernizacji ściany od strony podwórza oraz częściowego remontu pokrycia dachowego i bramy wjazdowej do budynku. Niedawno oddano do użytku kolejne drogi m.in. na ul. Grunwaldzkiej, Konopnickiej, Chopina, Waryńskiego i Olimpijskiej. Przy ul. Katowickiej, Zgrzebnioka, Niepodległości, Oświęcimskiej i Wyzwolenia zostały odnowione chodniki. Powstały także nowe parkingi.

„W tym roku przekroczymy trzydziesty kilometr wymiany nawierzchni dróg oraz zakończymy remonty głównych arterii chodnikowych w dzielnicach naszego miasta, a ja już chciałbym rozpocząć inwestycje na tych drogach i chodnikach, które są mniej uczęszczane. Tych, blisko naszych bloków mieszkalnych, i tych, z których korzystamy rzadziej. Tak, by po remoncie były przyjazne zarówno pieszym, jak i matkom z dziećmi, niepełnosprawnym i rowerzystom” - pisze Rafał Piech dla Głosu Miasta.

Pod koniec lipca wyłoniono wykonawcę, który zrealizuje zadanie pod nazwą „Budowa nowoczesnego oświetlenia ulicznego z wykorzystaniem OZE w Siemianowicach Śląskich”. Ten projekt przewiduje wybudowanie nowoczesnej sieci oświetleniowej ulic i chodników dotychczas pozbawionych świateł. Oświetlenie to będzie wykorzystywało odnawialne źródła energii. Oprawa lampy hybrydowej jest zasilana energią zgromadzoną w akumulatorach, które posiadają dwa źródła ładowania – solarne oraz energię wiatru. Jest to ekologiczne rozwiązanie, ponieważ zmniejszona zostanie dzięki temu emisja dwutlenku węgla oraz obniżą się wydatki na energię. Koszt inwestycji to 745 tysięcy złotych, jednak w 85% zostanie ona dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020.

Przy ul. Wróbla rozpoczęły się prace nad nową siłownią do crossfitu wraz z oświetleniem tego terenu i skateparku oraz wykonaniem nowego chodnika.


Źródło: Sylwia Szafranek

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również