Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Kolejne oszustwo w Siemianowicach Śląskich. 83-latek stracił pieniądze!

  • Dodano: 2023-06-26 09:45

83-letni siemianowiczanin stracił 23 tysiące złotych, które przekazał "policjantowi".

Oszuści znów atakują w Siemianowicach Śląskich

Pieniądze były potrzebne, aby rozbić grupę przestępczą. Senior przekonany był, że rozmawia z prawdziwym mundurowym i dlatego chętnie włączył się we współpracę. Niestety był to oszust, który wykorzystał dobre serce i brak ostrożności mężczyzny. Kolejny raz przypominamy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy czy innych wartościowych przedmiotów.

Nieświadomy mężczyzna oddał swoje oszczędności złodziejom

Na telefon stacjonarny 83-latka zadzwonił mężczyzna i przedstawił się jako policjant. Zgodnie z procedurami podał stopień, jednostkę, w której służy oraz identyfikator. Wypytał seniora o zasoby gotówki i poprosił o wsparcie finansowe, aby rozbić grupę przestępczą. Siemianowiczanin wysłuchał całej historii i chciał pomóc policjantowi w akcji. Poszedł do banku, skąd wypłacił 20 tysięcy złotych i razem z oszczędnościami z domu, przekazał osobie, która według poczynionych ustaleń miała się zgłosić po gotówkę- 23 tysiące złotych. Na całe szczęście odwiedził go członek rodziny, któremu senior pochwalił się udziałem w policyjnej akcji. Dzięki temu 83-latek dowiedział się, że padł ofiarą oszustów i nie przekazał kolejnej sumy pieniędzy, którą miał już przygotowaną.

Kolejny raz prosimy o porozmawianie na ten temat ze starszymi członkami naszych rodzin i uczulenie ich na tego typu telefony, gdzie oszuści podszywają się pod policjantów. Przypominamy, że Policja nigdy nie korzysta z pomocy finansowej obywateli i w sytuacji, gdy w słuchawce słyszymy taka prośbę, natychmiast zakończmy rozmowę i poinformujmy o próbie oszustwa dyżurnego jednostki Policji.  - apelują policjanci.

W ostatnich dniach otrzymaliśmy wiele sygnałów od mieszkańców naszego miasta dotyczących prób wyłudzenia od nich oszczędności metodą na "policjanta". Dlatego tym bardziej prosimy o czujność i rozwagę. - czytamy na stronie KMP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również