Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Kolejne sukcesy siemianowickich siłaczy

  • Dodano: 2019-05-29 13:00

Zawodnicy Sekcji Sportów Siłowych Siemianowice Śląskie po raz kolejny godnie promowali swoje miasto na Mistrzostwach Europy Federacji XPC w Wyciskaniu sztangi Leżąc - zdobywając 3 złote medale.

Zawody zostały rozegrane w miniony weekend w Słowacji - Ćadca

W kategorii do 55 KG złoty medal zdobył 13 letni zawodnik Sebastian Żołądek z wynikiem – 60 KG,
Złoty medal w kategorii do 82,5 KG wywalczył Roman Wanot - masters Weteran 71 lat wynik – 90 KG, 
natomiast w kategorii do 100 KG dominował Roman Raczykowski - masters Weteran +55 lat, który złoty medal zapewnił sobie wynikiem 135 kG.

Sebastian Żołądek  - w roku 2018 po raz pierwszy wystartował na Turnieju dla dzieci w Wyciskaniu sztangi Leżąc od tego czasu sumiennie trenował  sporty siłowe - na Mistrzostwach Europy Federacji XPC  wystartował w kategorii Młodzików 13-15 lat i zdobył  Złoty Medal.

Roman Wanot – utytułowany zawodnik podnoszenia ciężarów w latach 1970-1980, trener i międzynarodowy sędzia podnoszenia ciężarów po 20 latach przerwy znowu powrócił do uprawiania sportów siłowych. W wieku 71 lat jest aktualnym Mistrzem Polski, Europy i Świata.

Roman Raczykowski – jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem Sekcji Sportów Siłowych.
W wieku 58 lat, po zaledwie sześciu latach treningów, zdobył dwukrotnie Mistrzostwo Świata oraz trzykrotnie Mistrzostwo Europy i Polski, ustanawiając nowy rekord Polski Federacji XPC w Siedlcach w 2019 r. Zdobył wicemistrzostwo Świata, Europy i Polski.
Wygrał Plebiscyt  "Sportowiec Roku" organizowanym przez gazetę Dziennik Zachodni.
Został również trzykrotnie wyróżniony przez Prezydenta miasta Siemianowice Śląskie pana Rafała Piecha, podczas Gali Sportu.

Zawodnicy Sekcji Sportów Siłowych Siemianowice Śląskie bardzo dobrze rozpoczęli sezon sportów siłowych przed nimi kolejne zawody krajowe i międzynarodowe mam nadzieję jak na Mistrzów Świata wypada, że i tym razem powalczą o medalowe miejsca.

Wszystkich chętnych którzy chcą razem z nami uprawiać sporty siłowe proszę o kontakt z Jarosław Baron tel. 515450417.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również