Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Kolejne urządzenia do szybkiego badania stanu trzeźwości kierujących trafiły do drogówki

  • Dodano: 2022-11-11 06:30, aktualizacja: 2022-11-10 22:56

Policjanci z drogówki zostali wyposażeni w kolejne urządzenia do badania stanu trzeźwości kierowców. Są one bardzo przydatne do szybkiej weryfikacji tego, czy kierowcy spożywali jakiś alkohol przed wybraniem się w podróż.

Coraz większe wyposażenie Policji

Ze środków finansowych pochodzących z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych został sfinansowany zakup pięciu urządzeń do szybkiego testowania stanu trzeźwości kierowców Trafiły one do policjantów z siemianowickiej drogówki. Dzięki nim takie kontrole będą odbywały się błyskawicznie, a walka z kierowcami, którzy jeżdżą z promilami w organizmie, będzie skuteczniejsza. Poszerzenie asortymentu wyposażenia siemianowickiej drogówki w walce z pijanymi kierującymi było wynikiem porozumienia zawartego przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Artura Bednarek a II Zastępcą Prezydenta Miasta Siemianowic Śląskich Panią Martą Suchanek-Bijak. Od początku roku do 9 listopada policjanci z drogówki przeprowadzili 35151 badań stanu trzeźwości kierujących.

Na wsparcie z budżetu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych mogli liczyć również policjanci zajmujący się profilaktyką. Otrzymali oni kilkaset sztuk pendrive'ów z logami Urzędu Miasta oraz Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich. Gadżety profilaktyczne zostaną wykorzystane jako nagrody w organizowanych konkursach z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również