Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Kolejny fałszywy „konsultant” banku: mieszkaniec Siemianowic stracił 20 tys. zł

  • Dodano: 2023-08-02 11:45

Urząd Miasta kolejny raz przestrzega przed korzystaniem z pomocy konsultanta banku, który ostrzega nas przed próbą wypłacenia pieniędzy z konta bądź wzięcia kredytu. Bardzo często poleca ściągnąć aplikację bądź przenieść rozmowę na komunikator internetowy. Niech wtedy zapali się czerwona lampka, że dzwoniący jest oszustem. Będzie on nakłaniał do przelania pieniędzy na tzw. bezpieczny rachunek. Gdy to uczynimy, na pewno stracimy swoje pieniądze.

Oszustwo na  „konsultanta”

Blisko 20 tysięcy złotych stracił mieszkaniec Siemianowic Śląskich, który uwierzył, że kontaktuje się z nim konsultant z banku. Doradca zadzwonił, aby ostrzec, że ktoś na jego dane osobowe próbuje wziąć kredyt. U rozmówcy słychać było akcent wschodni. Zaproponował, aby rozmowę przenieść na komunikator internetowy, a następnie polecił przelać kwotę blisko 20 tysięcy złotych na bezpieczny rachunek. Pieniądze te miały zostać mu zwrócone, gdy ustanie zagrożenie. 42-latek wykonał wszystkie polecenia i dopiero wtedy zorientował się, że padł ofiarą oszusta

Weryfikuj, zanim zadziałasz 

Pomimo iż na wyświetlaczu telefonu może nawet pojawić się nazwa danego banku bądź jego prawidłowy numer, nie daje nam to gwarancji, że rozmawiamy z prawdziwym pracownikiem placówki bankowej. Urząd przypomina, by nie podawać danych do logowania czy innych danych wrażliwych i osobiście wyjaśnić sprawę w banku bądź samodzielnie dzwoniąc na numer telefonu infolinii banku.


Źródło: Urząd Miasta Siemianowice Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również