Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Komenda Miejska Policji zaprasza na debatę "Stop przemocy"

  • Dodano: 2023-12-08 13:45

Komendant Miejski Policji w Siemianowicach Śląskich insp. Waldemar Wierzycki wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej zapraszają do udziału w debacie pn. "Stop przemocy", która odbędzie się w dniu 12 grudnia o godzinie 17.00 w budynku należącym do MOPS przy ul. Wróblewskiego 10. Zaproszeni prelegenci z Ośrodka Interwencji Kryzysowej oraz stowarzyszenia "IOGT Polska Upadły Anioł Powstał" podzielą się swoją fachową wiedzą oraz doświadczeniem, które pozwoli zatrzymać przemoc domową.

KMP i MOPS poruszają temat przemocy domowej

Już 12 grudnia br. o godzinie 17.00 w budynku należącym do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej znajdującego się przy ulicy Wróblewskiego 10 odbędzie się debata społeczna pn. "Stop Przemocy". Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Komendant Miejski Policji w Siemianowicach Śląskich oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Na debacie zostanie poruszona problematyka przemocy domowej, zarówno od strony prawnej, pomocowej oraz empirycznej. Dzięki prelegentom reprezentującym Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz stowarzyszenie "IOGT Polska Upadły Anioł Powstał" będzie można dowiedzieć się, gdzie szukać pomocy w przypadku doświadczania przemocy domowej oraz jak sobie z nią radzić. O swoich doświadczeniach i trudnej drodze, jaką przebyła jako ofiara przemocy domowej, by się uwolnić, opowie Pani Anna Kuberek.

Jesteś świadkiem lub ofiarą przemocy? Powiadamiaj służby

Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki debacie przerwą przemoc, do jakiej dochodzi w czterech ścianach, a ofiary nabiorą odwagi, by stawić czoła swoim oprawcom. Być może świadkowie krzywdzenia dzieci, osób starszych czy nieporadnych powiadomią odpowiednie instytucje po to, aby pomoc nadeszła w porę. A razem można zdecydowanie więcej zdziałać niż w pojedynkę, tym bardziej, że ofiary żyją obok swojego oprawcy. 

Komenda Miejska Policji zaprasza na debatę "Stop przemocy"

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: KMP Siemianowice Śl. / fot. pixabay, KMP Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również