Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Koncert finałowy VIII Siemianowickich Warsztatów Bluesowych

  • Dodano: 2022-08-09 07:00, aktualizacja: 2022-08-08 21:02

W sobotnie popołudnie w Amfiteatrze w Parku Miejskim zabrzmiały wspaniałe dźwięki bluesa i nie tylko. W ramach cyklu letnich koncertów zaprezentowali się uczestnicy VIII edycji Siemianowickich Warsztatów Bluesowych.

Dźwięki bluesa i nie tylko w Amfiteatrze w Parku Miejskim

Wykonali 5 kompozycji, które zostały stworzone specjalnie na tę okazję. Podczas 4-dniowych warsztatów pasjonaci muzyki m.in. z Katowic, Mysłowic czy Krakowa szkolili swoje umiejętności pod okiem profesjonalnych muzyków, występ finałowy był natomiast znakomitą możliwością do zaprezentowania się szerszej publiczności.

Jak co roku po występach uczniów, nadszedł czas na wykładowców warsztatów, którymi byli Bohdan Lizoń, Tomasz Kańtoch, Adam Niedzielin i Marek Olma. Artyści wystąpili z Jackiem Kotlarskim, wokalistą, który koncertował na deskach wielu teatrów i filharmonii w Polsce i za granicą. Jacek Kotlarski występował także na festiwalach w Sopocie, Opolu oraz w programach telewizyjnych „Taniec z gwiazdami” czy „Jak oni śpiewają”. W jego wykonaniu usłyszeliśmy standardy muzyki polskiej i światowej opartej na bluesie. Wyjątkowa barwa głosu artysty i jego możliwości techniczne oczarowały publiczność piosenkami Andrzeja Zauchy, Joe Cockera czy Simply Red.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również